FORUM JAGUAR CLUB POLAND FOUNDATION
Dział Techniczny => XJ X300, X305, X308 (1994-2003) => Wątek zaczęty przez: booschmen w Czerwiec 09, 2011, 15:45:14 pm
-
Witam, w przeszukiwaniu forum znalazłem wzmianke o wymianie napinaczy w silnikach V8. Natomiast u mnie po zdemontowaniu głowicy okazało sie iz jest peknieta pletwa prowadzaca rozrzad( czyli od strony kolektora ssacego) jest pekniety dokladnie jej aluminiowe mocowanie u gory a dolna sruba sie wykrecila, naszczescie sie to nie rozsypalo podczas jazdy i moje pytanie teraz jest takie czy mozna ta pletwe razem z tym uchwytem gdzies dostac czy tylko z kompletnym rozrzadem i jesli mozna gdzies to znalezc to ewentualnie gdzie i czy pasuje od silnika bez kompresora do tego z kompresorem czy szukac tylko i wylacznie do XJR-a? :-help
-
Niestety nie moge znalezc jak edytowac post aby cos zmienic dlatego tak dodaje zdjecie uszkodzonego elementu i jest na nim numer:"EAC2989PA" i pod nim jest jeszcze:"SG8"
Jesli ktos cos wie nt dostepnosci tego czegos to prosze o pomoc.
-
http://www.sngbarratt.com/catalogue/downloads/show.asp?id=42 (http://www.sngbarratt.com/catalogue/downloads/show.asp?id=42) Tutaj masz katalog czesci w pdf do pobrania, strona 8. To po lewej to zwykla prowadnica, po prawej wyglada jak fragment jednej z lyzew (wyglada na gorna). Ktora czesc ma numer EAC2989PA? Bo nie moge tego znalezc nigdzie.
-
EAC2989 to numer czesci Jaguara, wiec nie powinno byc problemu zlokalizowac oferte w necie.
fachowa nazwa po angielsku: distance piece for upper timing chain tensioner
ostatnio wyslalem ci na pw kontakt do sklepow w bielsku, lodzi i w warszawie, tam nalezy pytac
o dostepnosci oraz cene. takze mozesz kupic w zagranicznych sklepach. cena tego elementu
wdlg jdht to 27.58 funtow plus vat.
(http://i1087.photobucket.com/albums/j479/kogutki4/eac2989.jpg)
-
Dzieki "kogutki" wlasnie w miedzyczasie dostalem ze sklepu w bielsku trzy takie rysunki techniczne aby dokladnie wskazac potrzebna czesc a kiedy odpisza to juz inna sprawa mam nadzieje ze najdalej w poniedzialek i zeby czasem nie wyszlo ze ta czesc bedzie ale za 14dni:(. Co do głowicy to masakra w najgorszym miejscu musieli zeszlifowac do 0,87mm i teraz jest problem z uszczelka bo nie mozna zaloyc oryginalnej bo zaraz bedzie to samo wiec musza mi ja gdzies dorobica z kazdym dniem moj kotek przyprawia mnie o zawal;/ ze znowu cos
-
Witam po naprawie kotek pojezdzil kilka dni i znowu cos wyszlo tzn zawor utrzymujacy cisnienie na listwie ale to juz wymienione teraz czekam az odpali. A co do wczesniejszych informacji to chcialbym zalaczyc kilka zdjec naprawy rozrzadu ale niestety moge tylko dwa czy ktos z administratorow moglby je dodac po przeslaniu mu ich na meila??
-
załóz konto na www.photobucket.com bedzie prościej :-V
-
Ok juz ide zalozyc jak juz beda zdjecia przesle link.
-
nie musisz ,tam jest gotowy szablon ->(IMG)costam adres (/IMG]) <- :-V uzyłem nawiasów półokrągłych żeby było widać
oryginalnie są kwadratowe ,wystarczy najechać myszką na obiekt :-V
-
Zalaczam link ze zdjeciami dorabianej uszczelki oraz remontowanej glowicy http://my.opera.com/booschmen/albums/show.dml?id=8039862