FORUM JAGUAR CLUB POLAND FOUNDATION
Dział Techniczny => XJ X300, X305, X308 (1994-2003) => Wątek zaczęty przez: zurkowski w Marzec 15, 2011, 06:51:47 am
-
Daimler 2000r. Dziwna przypadłosć. Auto bardzo wrażliwe na koleiny, przy przyspieszaniu lekko ściąga na lewo, jak dochodzi do 80 km/h
to zaczyna się bujać na boki (tył). Przy stałej prędkości mija. Proszę o radę.
-
Hej, na szerokich oponach auto na ogol jest wrazliwe na kolej, choc jezeli sciaga na bok na prostej to
zrob mu geometrie i sprawdz zawieszenie.
-
Opony ma fabryczne 225x50x17. Ściąga minimalnie tylko przy przyspieszaniu. Byłem na ścieżce i nic niepokojącego nie zauważyłem
(nie mam doświadczenia w Jaguarach) do tej pory jeździłem Mercedesami(w nich może być wszystko zużyte a jadą prawidłowo) Jedynie amortyzatory ok. 46%, może one są przyczyną? Minimalnie pracowały przy kontroli tuleje tylnej belki, i tylne tuleje wahaczy.
-
Amortyzatory mogą byc jedną z przyczyn. A tym bardziej tuleje belki i wahaczy ;)
1. Wyelimnuj wszystkie niepokojące luzy.
2. Pojedź do dobrego serwisu robiącego geometrię. Miałem kiedyś takie przypadki w dwóch autach, że zamontowane były nowe części zawieszenia, ustawiana geometria po 3 razy, a w koleiny strach było wjeżdzać z wiekszą prędkością. W końcu pojechałem do dobrego serwisu, wszystkie parametry mieściły się granicach tolerancji, ale to nie wystarczało. Dopiero ustawienia na "0" przyniosły super efekt.
Pzdr