Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
XJ X351 (2009 - obecnie) / Odp: XJ czy XF - koszty utrzymania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dzemikowy dnia Dzisiaj o 09:00:55 »
Sorki, że nie sprecyzowałem. W obu przypadkach to 3.0D 275KM. Interesują mnie koszty części i robocizny (oczywiście w zwykłym porównaniu a nie złotówkach, choć zakładam, że robocizna bez zmian) w takich naprawach jak wymiana klocków, tarcz, części z amortyzacji, itp.
2
XF (2008 - obecnie) / Odp: Jaguar XF 3.0 d, 275KM, 2009 rok - problemy z odpalaniem silnika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez agulek dnia Dzisiaj o 07:10:58 »
Czy błędy były sprawdzane dedykowanym softem (SDD) czy jakimś uniwersalnym?

SDD
3
XF (2008 - obecnie) / Odp: Jaguar XF 3.0 d, 275KM, 2009 rok - problemy z odpalaniem silnika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zielins dnia Wczoraj o 21:50:35 »
Czy błędy były sprawdzane dedykowanym softem (SDD) czy jakimś uniwersalnym?
4
X-TYPE (2001-2010) / Odp: Schemat wzmacniacza x type 2004
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eryk96 dnia Wczoraj o 19:32:35 »
Podbijam temat. Albo ktoś zna jakiegoś speca który podjąłby się naprawy takiego wzmacniacza? Jestem z Radomia i już kilku elektromechaników objechałem. Nikt nie może sobie poradzić ponieważ są tam jakieś kodowane rzeczy.
5
XE (2014 - obecnie) / Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Robik dnia Wczoraj o 15:00:22 »
Znaczenie powiedzenia "czlowiek cieszy sie z auta dwa razy gdy kupuje i jeszcze bardziej jak sprzedaje" w przypadku aut z grupy JLR z silnikiem diesla 2.0 nabiera zupelnie innej mocy :))))

Mam sentynement do tego auta jezdzilem nim bezawaryjnie kilka lat, sprzedalem tylko dlatego, ze nie bylem pewien jak zakonczy sie jego dluzsza eksploatacja. To byla najlepsza decyzja, zdazyc przed ostatecznym rozwiazaniem, ktore brzmi nie "czy" tylko "kiedy" silnik bedzie wymagal ogromnych nakladow finansowych.
6
XE (2014 - obecnie) / Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krzych1991 dnia Wczoraj o 14:42:40 »
Unikniecie prawdopodobnie największej finansowej porażki w swoim życiu a wy się przejmujecie, że musicie auto oddać?
Wystarczyło by silnik postanowił zużyć się 5tys km później i zostalibyście sami z tym problemem. Od mechanika dowidzielibyście się, że on po naprawie może dać gwarancję na 3-6 miesięcy a jak się wam nie podoba to do ASO na naprawę za 100tys. Co najmniej pół roku rozebrany Jaguar stałby w krzakach i czekał na części. W międzyczasie wyszłoby kilka innych rzeczy i z 28tys zrobiłoby się ponad 30tys. Dostalibyście auto któremu balibyście się zaufać. Nie potrafilibyście na niego spojrzeć nie myśląc jaką wtopą się okazał. Wstydzilibyście się opowiedzieć znajomym o tym aucie. To historia która przydarzyła się tysiącom posiadaczy tego wynalazku.
Ja bym dał na jakąś fundację gdyby spotkało mnie takie szczęście.

Nie przekreślajcie używanych aut. O ile nie planujecie kupić czegoś szalonego np. 18-letniego SUVa z silnikiem V8 to zawsze będzie to lepszy wybór niż Jaguar/LandRover z silnikiem Ingenium 2.0D.
7
Warsztaty i sklepy / Szukam warsztat do wymiany łańcucha rozrzadu AJ20D4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Serg13 dnia Wczoraj o 11:48:04 »
Cześć wszystkim!
Poszukuję warsztatu do wymiany łańcucha rozrządu w Discovery Sport na terenie Białegostoku, Warszawy i okolic.
Silnic AJ20D4, 150KM

W Białymstoku znalazłem tylko ASO z szalonymi cenami :'(
8
XE (2014 - obecnie) / Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez weronikaXE dnia Wczoraj o 11:17:02 »
wszystko się potwierdziło, kompresja do dupy, coś z pompą oleju, jakieś wycieki  , silnik do remontu.
Jesteśmy umówieni na zwrot kasy i oddanie auta, za tydzień ma to nastąpić . (pan pracuje za granica i go nie ma ) mam nadzieje że się wszystko uda .
Było pięknie ale się skończyło  :-cry
Bierzemy auto z salonu  :-A mniej stresu będzie  :-V
Pozdrawiam
9
Rajdy, Zloty i Pikniki Jaguar Club Poland Foundation / Odp: MAZURY - JESIEŃ 2024 - 13-15.09.2024 r.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Vincent dnia Wczoraj o 10:09:25 »
Dzień dobry Wam wszystkim
Dawno mnie tu nie było ale widzę, że rzeczy nadal dobrze idą do przodu :)
Wstępnie deklarujemy swój udział wraz z Anną i o ile coś się nie wydarzy to przybędziemy by z Wami świętować.
Co do kosztów to w związku z tym, że nowa pasja tj. motocykle angażuje mnie mocno finansowano to tym razem im taniej tym lepiej ;) Oczywiście nie będziemy stać na drodze do szczęścia chętnych zagoszczenia w pięknym Zamku Ryn (o ile pamiętam gościliśmy już w nim) i dopasujemy się sięgając głębiej do sakwy.
Pozdrawiam serdecznie
Vincent i Ania
10
XE (2014 - obecnie) / Odp: Wygłuszenie bagażnika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kupis99 dnia Wczoraj o 08:58:15 »
HaHa, ooo widzisz i to też jest sposób, na bank lepszy niż mój :) :) bo wygłuszenia więcej :) :) :)

Pozdrowienia dla żony  :-za
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10