Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
X-TYPE (2001-2010) / x-type 2.0 d, 2004r drzwi pasażera
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bogdanz dnia Dzisiaj o 22:01:28 »
Witam
Mam taki problem, poszukałem trochę na forum ale niestety nie znalazlem odpowiedzi , mianowicie drzwi pasażera nie zamykają się ani nie otwierają zarówno z pilota jak również z kluczyka,  natomiast klameczka od zamykania w nich działa i zamyka wszystkie drzwi lecz nie otwiera.
Chcąc auto zamknąć muszę ręcznie wcisnąć klameczkę prawych drzwi, wyjść z auta, zatrzasnać drzwi kierowcy i zamknąć pilotem pozostałe.
Otwieranie z pilota działa na wszystkie poza pasażera.
Wtyczki w drzwiach sprawdziłem, wygadają ok., bez korozji, kabelki na miejscu.
Proszę szanownych kolegów o sugestie, wszelkie posty mile widziane.
Mam kotka od lutego i stosunkowi małe z nim doświadczenie a nie chcę mu bardziej zaszkodzić,    z góry dziękuję.
2
Sprzedam części / Odp: Dużo części xj40
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Trofeo2024 dnia Dzisiaj o 20:51:31 »
Kompresor klimatyzacji?
3
XE (2014 - obecnie) / Odp: poduszki silnika z Aliexpress
« Ostatnia wiadomość wysłana przez M737 dnia Dzisiaj o 20:26:36 »
wejścia na podciśnienie są jak w Velar / nie jak w XE
gdyby króciec kończący przewód podciśnienia nie pasował do wejścia w poduszce - będziesz musiał dokupić stosownej średnicy
łącznik, wkleić go w otwór poduszki i dopiero założyć przewód podciśnienia

czy wejścia w poduszkach które przyszły z ali są w odbiciu lustrzanym czy są w identycznych miejsach?
o ile w XE poduszki są identyczne to w F-pace/Velar są L i R (różnią się właśnie miejscem wejścia na podciśnienie)

4
XF (2008 - obecnie) / Odp: Jaguar XF 3.0 d, 275KM, 2009 rok - problemy z odpalaniem silnika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zielins dnia Dzisiaj o 19:17:54 »
Dziwne, że wystąpiło tyle różnych sytuacji i żadna nie wygenerowała błędu. Może błąd jest zapisany jako historyczny?
Zacząłbym od sprawdzania rzeczy najprostszych:
1. Bateria w pilocie
2. Czy akumulator jest w dobrym stanie i jakie jest napięcie przy tych próbach odpalenia
3. Stan przewodów i połączeń pomiędzy modułami, przekaźnikami, zasilaniem, przyciskiem itd.

5
XJ X351 (2009 - obecnie) / Odp: XJ czy XF - koszty utrzymania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zielins dnia Dzisiaj o 18:57:59 »
Jeśli silnik ten sam to tu wiadomo koszty bez różnicy. Co do pozostałych rzeczy to moje spostrzeżenia:
1. Tył w XJ jest na zawieszeniu pneumatycznym, które może być droższe w ewentualnej naprawie niż klasyczne.
2. Cała karoseria w XJ jest aluminiowa. Ewentualne naprawy blacharskie oraz części są znacznie droższe niż "normalne"
3. Części używanych do XJ jest znacznie mniej niż do XF ale wiele elementów elektronicznych pasuje wymiennie. Ogólnie podaż części jak na tak mało spotykane na drodze auto jest zadowalająca ze względu na angliki oraz wysokie ceny napraw aut powypadkowych. Ale ich ceny są moim zdaniem wygórowane np. skorupa zderzaka min. 2000, nadkole przód 700, belka przednia min. 2000. Nie produkuje się żadnych zamienników tych elementów. W przypadku XFa nadkole można kupić za 50 a zderzak za 400. 
4. Ceny części nowych takich jak wahacze, tarcze, piasty, łożyska możesz sam porównać w sklepach online - nie wydaje mi się żeby do XJ było znacznie drożej.
5. Co do cen za usługi to się nie wypowiem bo nigdy nie byłem u mechanika. Mogę jedynie podejrzewać że ktoś może sobie doliczyć opłatę za obsługę auta z wyższego segmentu ale nie widzę innego powodu dla którego koszty samych usług miałyby być wyższe dla XJ niż dla XF.
6
XJ X351 (2009 - obecnie) / Odp: XJ czy XF - koszty utrzymania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marek230482 dnia Dzisiaj o 18:02:44 »
Nie kupisz polifta za tyle.....
7
XJ-40, XJ-81 (1986-1994) / Odp: Klima nie chlodzi, ucieka gaz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleks2024 dnia Dzisiaj o 16:38:11 »
Cześć... by nie zaczynać nowego wątku. Podpytam tu.
Może ktoś sam uzupełniał czynnik? Ja ma noby cały zestaw i wszystkie przejściówki, ale żadna nie pasuje do złącza w moim aucie. Firma, która mi te zestawy sprzedaje (do nowszych aut działa wszystko) się poddała, że nie mają takich przejściówek. Walczył ktoś z tym i sobie poradził?
8
XE (2014 - obecnie) / Odp: poduszki silnika z Aliexpress
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piotrrf dnia Dzisiaj o 16:25:50 »
Tak z Ali.
9
XE (2014 - obecnie) / Odp: poduszki silnika z Aliexpress
« Ostatnia wiadomość wysłana przez M737 dnia Dzisiaj o 16:24:46 »
pochodzą z jednej i tej samej linii produkcyjnej, różnią się kanałem dystrybucji i ceną
10
XE (2014 - obecnie) / Odp: poduszki silnika z Aliexpress
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krzych1991 dnia Dzisiaj o 16:22:44 »
Gdy tylko okaże się, że te poduszki wytrzymają tyle co oryginalne to będzie z tego wynikać, że jednocześnie:
- Poduszki z Aliexpress są równie dobre jak oryginalne.
- Oryginale poduszki są takiej samej jakości co chińskie podróby.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10