Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
XJ X300, X305, X308 (1994-2003) / Odp: Skaner OBD II bluetooth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez katar83 dnia Dzisiaj o 19:04:22 »
Zaden skaner nie wskaze ci gdzie jest problem z wypadajacym zaplonem jakkolwiek dane z OBD moga pomoc, np dane z o2, wskaza ktory bank.
Jak nierowno pracuje to praktycznie zawsze jest problem z cewka. Trzeba bedzie jedna czy dwie dokupic i podmieniac. Warto wyciagnac i zobaczyc czy ktores nie popekaly i nie przebijaja do pokrywy zaworow. U mnie wszystkie sa w koszulkach i do tego obsmarowane smarem sylikonowym.
Co do taniego skanera polecam D900. Lepszy niz te na bluetooth.
2
Nowi Forumowicze i Jaguary / Witam wszystkich :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kubasx308 dnia Dzisiaj o 12:54:30 »
 Cześć wszystkim miłośnikom jaguarów.
Od stycznia 2024 zostałem posiadaczem jaguara XJ x308 4.0 2002 r.
Zawsze podobały mi się te samochody i teraz mogę się cieszyć z jego posiadania.
Na auto namówił mnie kolega który sprowadza auta z  europy, głównie z Niemiec. Pomógł mi go kupić.i sprowadzić. Auto stało uszkodzone w Niemczech przez ok 2 lata, skrzynia biegów uszkodzona. Nie było chętnych do zakupu. Kolega ma nosa i po oględzinach auto zostało kupione w dobrej cenie i po 2 miesiącach sprowadzone na lawecie do kraju.
Okazało się że to błahostka, wymiana oleju, sterownika skrzyni, filtrów w skrzyni, uszczelek i skrzynia chodzi :). Wymiana oleju, filtrów w silniku i jeździ. Stan jest nadzwyczaj bardzo dobry. Poprzedni właściciel wymieniał amortyzatory, tarcze, klocki, gumy wahacza, świece, sondy i inne.
Jeszcze raz pozdrawiam Paweł  :-V

3
XJ X300, X305, X308 (1994-2003) / Odp: Skaner OBD II bluetooth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez denver69 dnia Wczoraj o 21:45:00 »
Dzięki :-thank
4
XE (2014 - obecnie) / Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krzych1991 dnia Wczoraj o 19:48:55 »
Pozwolę się podpiąć pod wątek.
Byc może banalne pytanie dla ludzi w temacie, ale jak rozpoznac w samochodzie który będę oglądał czy rozrzad byl robiony czy nie? Nigdy Jaguara nie miałem...W jaki najprostrzy sposób to dojrzeć? Silnik diesel 2.0 180km. Przebieg 148.000

Jeżeli naprawdę ale to naprawdę chcesz to sobie zrobić i kupić samochód z Ingenium 2.0D to proponuje zacząć od pytania do właściciela czy zmieniał olej najmocniej co 15tys od nowości i ma na to dowody. Przed zakupem obowiązkowo test kompresji. Wiem, że to fajne auto ale ten silnik wykończy Cię najpierw psychicznie a później finansowo.
5
F-PACE (2015 - obecnie) / F-Pace P400 2021r z USA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jaccom dnia Wczoraj o 18:05:35 »
Witam. Mam kilka pytań może ktoś już dotykał tematu.
Sprowadzam właśnie autko, Nie wiem czego się spodziewać jeśli chodzi o światła przednie i tylne.
Przednie pixel led, czy wymagana jest konwersja/wymiana czy tylko sprawa programowania ?
Kolejny temat: poszukuję schemat/manual, Ato ma kosmetyczne uszkodzenie, prawa krawędź zderzaka oraz reflektor. Chcę przygotować się i kupić wcześniej widoczne uszkodzone elementy.
Nie wykluczam że uszkodzony może być również okular pod reflektorem. Zderzak w tej części posiada wiele elementów, Pewnie jakieś ślizgi zaczepy atrapy itd.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
6
XE (2014 - obecnie) / Odp: Wymiana żarników świateł mijania na led
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jaccom dnia Wczoraj o 13:44:29 »
rozumiem że masz ksenon?
odważnie, ryzykujesz uszkodzeniem przetwornic a i to może nie być koniec problemów

Od półtorej roku nic takiego nie zaobserwowałem. Wymieniłem Żarniki ledowe D3S na ledowe. 32000 Lm. Widoczność znakomita nawet w beznadziejnych warunkach. A zimą gdy śnieg lezy... poezja.
7
XE (2014 - obecnie) / Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jaccom dnia Wczoraj o 13:40:33 »
Na pewno trzeba zwrócić uwagę na zapisy w umowie. W normalnej firmie, która się zajmuje sprowadzaniem aut z USA powinny być widełki cenowe ich prowizji w zależności od wartości auta np. jak auto do 15k USD to prowizja 2k PLN, jak 15-30k USD to 2,5k PLN (przykładowo). Kaucja dla nich powinna być zwrotna i samo wzięcie udziału w licytacji powinno być bezpłatne. Zakres ich obowiązków na pewno nie powinien kończyć się na wygranej licytacji tylko na przeprowadzeniu przez wszystkie formalności aż do przybycia auta do Polski. Tak to z grubsza wyglądało jak patrzyłem za autem w firmie Bryki z Ameryki. Nie udało mi się wygrać licytacji maserati, które chciałem kupić i uznałem, że na razie odpuszczam temat, więc oddali mi zaliczkę, nie wzięli ani złotówki za licytowanie. Jak będę kiedyś szukał auta to pewnie się do nich zwrócę, bo sprawiali wrażenie profesjonalistów.


Dokładnie tak właśnie jest. Sprowadzam kolejne auto z USA.
Czasami trafia sie okazja, taka prawdziwa. Rzadko ale sie trafia coś fajnego w rozsądnej cenie.
 Ostatnio tak upolowałem F-Pace P400 Mhev s kosmetycznym uszkodzeniem. 20K mil w pełnej elektryce. Fotele sport itd. aukcja zakończona zdecydowanie poniżej zakładanej kwoty.
8
XE (2014 - obecnie) / Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wilczeg dnia Wczoraj o 13:12:30 »
Pozwolę się podpiąć pod wątek.
Byc może banalne pytanie dla ludzi w temacie, ale jak rozpoznac w samochodzie który będę oglądał czy rozrzad byl robiony czy nie? Nigdy Jaguara nie miałem...W jaki najprostrzy sposób to dojrzeć? Silnik diesel 2.0 180km. Przebieg 148.000
9
XJ X300, X305, X308 (1994-2003) / Odp: Skaner OBD II bluetooth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez truten23 dnia Wczoraj o 13:06:09 »
Najtańsza opcja na samodzielną diagnostykę, to skaner typu ELM327.
Z tym że tu łatwo się przejechać, bo ważny jest zastosowany chip.
Z własnego doświadczenia, pewnym zakupem jest kostka Vgate. Jest relatywnie droższa, ale po prostu działa.
Te tańsze wyrzucisz do kosza.
Dla siebie, dobrą opcją jest Chiński klon Delphi/AutoCom.
10
XF (2008 - obecnie) / Odp: Ile oleju do skrzyni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bakemono dnia Wczoraj o 11:48:27 »
Dzięki Zbyszek!
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10