Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Rajdy, Zloty i Pikniki Jaguar Club Poland Foundation / Odp: MAZURY - JESIEŃ 2024 - 13-15.09.2024 r.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jag67 dnia Wczoraj o 20:53:07 »
Proszę zapisać mnie na rajd.  jcpf-stanby :-thank
2
Nowi Forumowicze i Jaguary / Odp: Witam serdecznie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dawid2788 dnia Wczoraj o 20:18:38 »
Zdjęcie kotka
3
Nowi Forumowicze i Jaguary / Witam serdecznie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dawid2788 dnia Wczoraj o 20:17:41 »
 wszystkich. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Jaguara, do którego zakupu przymierzałem się ponad rok( ciężko znaleźć wymarzoną konfigurację).
Mój kotek to: Jaguar xj 308 1997r. W wersji Soverign 4.0 V8
Dziś zająłem się niezbędna obsługą, nie wszystko sprawnie działa. W tym aspekcie prosiłbym o porady od starszych posiadaczy tego modelu.
Na pierwszy ogień poszły odwodnia samochodu, te od szyber dachu były zatkane, tak samo odwodnienie podszybia. Nie wiem gdzie szukać następnych.
Znalazłem jedno miejsce gdzie rdzą się mocno zagościła, W załączniku dokładne zdjęcie. Od strony pasażera pod osłoną podszybia.
W jakich miejscach jeszcze szukać takich niespodzianek?
Dodatkowo mam problem z lusterkami bocznymi. Mechanizmy działają aczkolwiek ustawianie szwankuje , prawe nie ustanie się składa i rozkłada do pozycji parkingowej. A lewe nie reaguje na próby ustawienia. A co ciekawe po wczytaniu jednego z trzech zapisów ustawień, ustawiają się bezproblemu .
Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.
4
XE (2014 - obecnie) / Odp: poduszki silnika z Aliexpress
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piotrrf dnia Wczoraj o 19:06:19 »
To już mnie trochę uspokoiłeś :-bry
5
XF (2008 - obecnie) / Odp: Jaguar XF 3.0 d, 275KM, 2009 rok - problemy z odpalaniem silnika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zielins dnia Wczoraj o 17:40:12 »
Nie wiem na ile Twój mechanik jest doświadczony w używaniu SDD ale myślę, że warto wspomnieć, że na ogólnym ekranie gdzie widoczne są wszystkie moduły ewentualny błąd który występuje w momencie problemów z rozruchem, a nie jest aktywny po kilku cyklach rozruchu i wycieczce do mechanika może już nie spowodować oznaczenia danego modułu jako zawierającego błąd. Dlatego warto po prostu przejrzeć historię błędów. A najlepiej diagnozować w momencie występowania problemu.
6
Znalezione na allegro, ebay itp. / Odp: Jaguar x308 1997
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dawid2788 dnia Wczoraj o 15:40:22 »
Temat do zamknięcia. Samochód kupiony  :-bry
7
XE (2014 - obecnie) / Odp: poduszki silnika z Aliexpress
« Ostatnia wiadomość wysłana przez M737 dnia Wczoraj o 14:52:25 »
dobrze bo łatwiej będzie mechanikowi ułożyć wężyki przy takim ułozeniu gniazd podciśnienia
dopilnuj tylko mechanika żeby wężyki były własciwie podłączone

wraz z wygaszeniem produkcji części oryginalnych z chińskich fabryk będzie przez jakiś czas więcej
te poduszki to oryginały identyczne jak w serwisie tyle że sprzedane przez chinoli na lewo z pominięciem
praw i dystrybucji a co za tym idzie i zysku JLR

btw widać ile JLR zarabia na częściach...

numer że nie pasuje bez znaczenia, poduszki działają identycznie, jedyna róznica to miejsce podłączenia wężyka
i ich asymetryczność w przeciwieństwie do dedykowanych dla XE
8
X-TYPE (2001-2010) / Odp: Rzucanie silnikiem na zimnym 2.1 benzyna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kamilos_sid dnia Wczoraj o 14:21:35 »
Ty masz silnik 2.1 więc trochę inaczej u mnie wygląda ale zaznaczyłem na zdjęciu.
9
XJ-40, XJ-81 (1986-1994) / Odp: Brak biegu wsteczego 4HP22
« Ostatnia wiadomość wysłana przez katar83 dnia Wczoraj o 12:19:24 »
Wybierak masz pewnie źle ustawiony. Miałem u siebie taką samą usterkę, najgorzej że na wakacjach w trasie. Zorientowałem się w końcu że jak otworze drzwi kierowcy, wrzucę wsteczny, i odepchne nogą od drogi to wsteczny zaczynał działać. Po ustawieniu wybieraka - wszystko wróciło do normy.
10
X-TYPE (2001-2010) / Odp: x-type 2.0 d, 2004r drzwi pasażera
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bogdanz dnia Wczoraj o 11:08:46 »
Problem chwilowo rozwiązany, zamek sam wystartował.
Dwa dni temu zaaplikowałem mu z zewnątrz smar miedziany w sprayu a potem jeszcze troszkę WD, efektu nie było ale moze teraz dopiero dotarł w zakamarki i dlatego działa ?, mam nadzieję, że tak już zostanie.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10