Autor Wątek: Wyciek z pod miski w 2,5l x- type aut  (Przeczytany 3915 razy)

Presco1

  • Gość
Wyciek z pod miski w 2,5l x- type aut
« dnia: Czerwiec 23, 2008, 21:56:42 pm »
Witam
jestem szczęśliwym posiadaczem x-type 2,5l sport 4x4 w automacie z 2003r srebrny w chromach  :-tylko lecz niestety leci mi mocno z pod uszczelki pod miską olejową . Pytanie moje do znawców : czy łatwo jest wymienić uszczelkę i dam sobie radę sam jako amator, czy występują utrudnienia i udać sie do jakiegoś mechanika . Dodam , że spuszczenie oleju , odkręceniu kolektora wydechowego nie jest problemem , lecz widziałem , że jest połączenie z skrzynią automat .. proszę o porady ...
Pzd wszystkich szczęśliwców  ;D

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Wyciek z pod miski w 2,5l x- type aut
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2008, 18:12:34 pm »
Musisz zdjac skrzynie-przekładnie i automatyczna skrzynie róg skrzyni zaslania zdjecie 1 śruby na misce (cholerna głupota konstruktorów)Dobry mechanik powinien robić w dwa dni.
Slyszalem ze niektórzy przewiercają Róg skrzyni aby sie do śruby dostać.

Presco1

  • Gość
Odp: Wyciek z pod miski w 2,5l x- type aut
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2008, 09:56:30 am »
No to plajta  :'(
nikt nie podejmie sie zrobienia tego , a ja sam jestem przeciwny ruszaniu i zdejmowaniu transmisji.
Dziękuje bardzo za odpowiedź . Pytanie jeszcze moje czy rozwiercenie kawała skrzyni aby dojść do pierwszej śruby wiąże sie z jakimiś konsekwencjami w dalszym używaniu samochodu ?
czy transmisja zareaguje jakoś na to ? czy zmienią sie właściwości tj : wyważenie skrzyni itp

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Wyciek z pod miski w 2,5l x- type aut
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2008, 18:33:34 pm »
Musisz sam zobaczyć miskę i ząb z transmisji zaslaniajacy jedna śrubę .rozwiercenie nie wiaze sie z żadnymi konsekwencjami jeśli jest zrobione z głową.