Autor Wątek: mały problem ?  (Przeczytany 3557 razy)

tomaszek

  • Gość
mały problem ?
« dnia: Lipiec 03, 2008, 20:22:01 pm »
Witam wszystkich mam pytanie, posiadam jaguara x300 z 96 roku 3.2 sport, może komuś z was przytrafiło się coś podobnego? podjeżdżałem pod niewielki krawężnik co prawda niemiałem wtedy nogi na gazie,bo samochód dosłownie się toczył, a tu nagle zgasł, przy automatycznej skrzyni biegów to chyba zły objaw?. PYTANIE czy to wogóle normalne, że np zdławiło go czy może coś jest nie tak jak powinno. proszę o pomoc

barbie

  • Gość
Odp: mały problem ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2008, 09:26:12 am »
Zdarza się - nie panikuj!

artleks

  • Gość
Odp: mały problem ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2008, 09:48:35 am »
Zdarza się - nie panikuj!

to przy kotach normalne - ja w krotkim czasie mialem nastepujace przypadki - nagly wzrost obrotow i spadek, wlaczony wentylator przy zamknietym samochodzie - tak jak webasto. Tak wiec sie nie ma co sie przejmowac

kielecki

  • Gość
Odp: mały problem ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2008, 10:41:49 am »
Właśnie dlatego ze nie miales nogi na gazie,to nie mogl sie wtoczyc na kraweznik i zgasl.Normalny objaw

czapka

  • Gość
Odp: mały problem ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2008, 23:47:01 pm »
Według mnie to nie jest normalne. Sam mam podobny problem, a ponieważ występuje sporadycznie i całkowicie niespodziewanie to ciężko to namierzyć. Teraz stosuje metodę eliminacji tzn wymieniam po kolei wszystkie podzespoły, które mogą mieć na to wpływ. Wprawdzie mój to V8 ale jak znajdę przyczyne to dam Ci znać.

tomaszek

  • Gość
Odp: mały problem ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 17, 2008, 16:43:29 pm »
Ok dzięki, i ciekawe czy to coś poważnego?

skap

  • Gość
Odp: mały problem ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2008, 22:48:24 pm »
Nie, no sorki panowie, zdecydowanie się nie zgadzam z opinią, że taka przypadłość z gaszeniem motoru na automacie jest normalna. Automat nie ma prawa tak się zachowywać, proponuję troche dopytać lub doczytać na ten temat. Może nie jest to jakiś tragiczny problem, ale aby uniknąć poważniejszych usterek w przyszłości radziłbym bliżej się temu przyjżeć.

Pozdrawiam
Zycząc bezawaryjnej jazdy :-tylko

Batman

  • Gość
Odp: mały problem ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2008, 02:16:57 am »
kolejny raz potwierdza się że koty chodzą swoimi drogami

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: mały problem ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2008, 03:59:06 am »
zdarza sie ze szewc w podartych butach chodzi.
mojej zony jag 1996 xj6 podczas wlaczonej klimy gdy zatrzymywała sie samochód prawie gasl i zaczęło mrugać swiatlo  Check engine .(kod chyba 1775) myslalem o wszystkim.
okazały sie ze świece  Po tak zwanym przeglądzie w tym aucie 30k mil lub 45k km. wymiana świec olejów filtrów  itp auto przestało mieć problem.
Dlaczego myślisz ze automatyczna skrzynia jest problemem?
w tych modelach zapalila by sie lampka skrzyni.