Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Klima

<< < (6/7) > >>

wtom:
tu masz https://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,39899.0.html

katar83:
R426A (RS-24) pasuje bez problemu i przerobek zamiast R12, jakkolwiek nie wiem jak z dostepnoscia w Polsce.

https://www.refsols.com/files/RS-24/RS-24_Physical_data_&_retrofit.pdf

PS

Nie wiem w ogole jak mozna jezdzic 40 bez klimy, przeciez to gorzej niz sauna latem :-K

dred:
Szanowni, potrzebuję jeszcze wskazówki odnośnie klimy, a dokładnie elektryki.
Po załączeniu przekaźnika sprzęgła klimy na krótko jest wszystko ok i klima działa.

Natomiast z panelu się nie uruchamia.
Czy rocznik 1990 ma ECU do klimy czy sterowane jest wszystko z panelu sterowania bezpośrednio?

Pytam, bo mam zgryz z dokumentacją.
Mianowicie wg Haynesa sygnał na przekaźnik idzie bezpośrednio z A/C Unit czyli zakładam, że jest to Panel i nie ma tam mowy o ECU.

Haynes wskazuje, że ECU klimy było dopiero od 1992 roku. 

Natomiast udało mi się też znależć w necie mega schematy elektryczne Jaguara (cała książka jaguara, z 1989 roku) gdzie jak widzicie jest Sedan 1990 i jest tam jakiś kosmos z ECU itd. Więc nie wiem co jest właściwe i prawidłowe.
Może wersje na USA miały już ECU w 1990, a Europa normalnie bez debilnych i niepotrzebnych rozwiązań?

Na początek chciałbym to ustalić, a niestety nie mam auta pod ręką.

Bardzo proszę o pomoc.

wtom:
Klima jest sterowana z panelu, oczywiście panel współpracuje z ECU klimy. Ten ECU to moduł sterujący nawiewami i podciśnieniami. Oba występują w wersjach do 92r i od 93r. Z tym, że w 93 jest zmodyfikowany panel i ECU klimy. Szukaj czy panel wystawia sygnał na przekaźnik. Jak od przekaźnika w stronę sprzęgła działa, to szukaj czemu nie dochodzi do przekaźnika (kabel, przekaźnik, brak inf zwrotnej ze sprężarki do panelu itp.)

dred:
Wtom patrząc na to co napisałeś, a to co widze na diagramie z Haynesa do rocznika 1989-1992 to czy A/C Unit oznacza w tym przypadku ECU climy czy panel sterowania. Bo ja myslałem, że panel sterowania, a z Twojego wpisu, że tam jest Ecu wygląda mi na to, że to jest ECU, a Panel i okablowanie od panelu do Ecu klimy jest pominięte na tym diagramie.

Jak widać w teorii to z tego AC Unit sygnał niby idzie bezpośrednio na przekaźnik. No to teraz co to jest? Panel czy Ecu:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej