Autor Wątek: Problem z ogrzewaniem  (Przeczytany 6074 razy)

mariok

  • Gość
Problem z ogrzewaniem
« dnia: Luty 20, 2010, 15:21:35 pm »
Witam!
Na początku zimy mój Jaguar wogole się nie grzał. Został wymieniony termostat. Silnik dalej długo się ogrzewał, ale z tego co już wycztałem ten typ tak ma. Problem w tym,że jak silnik uzyska odpowiednią temperature to wskazówka znowu opada potem znowu się nagrzewa i znowu opada nie trzyma stałej temperatury.
Do tego wogole samochod nie grzeje. Nawet jak samochod zyska odpowiednią temperarure silnika to w samochodzie jest zimno temperature podnosze na 30C a z dmuchawa leci zimne powietrze. Nie mam pojęcia co robic Czy ktos ma podobny problem?
Szukałem opisanego problemu ale nigdzie go nie zauwazylem na forum jak powtarazam temat to sorki.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2010, 15:27:12 pm »
witaj, to moga byc elektrozawory nagrzewnicy. trzeba sprawdzic wezy w okol nagrzewnicy i elektrozaworow,
tam da sie poczuc gdzie dochodzi cieplo. czy plyn zostal kiedys wymieniony ?

mariok

  • Gość
Odp: Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2010, 15:34:57 pm »
tak płyn wymienialem zaraz jak go kupiłem czyli w listopadzie

pah

  • Gość
Odp: Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2010, 15:58:31 pm »
trochę gdybam,  czujnik temp. czyli ten słynny brzęczyk, on przecież porównuje temp wew i na zew. jeśli jego wskazania będą oznaczały osiągnięcie temp zadanej lub wyższej to chyba poleci zimne powietrze ?

Innowierca

  • Gość
Odp: Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2010, 16:07:44 pm »
 :-off  ten czujnik odpowiedzialny jest za brzęczenie występujące po wyjęciu kluczyka ze stacyjki? Moje auto tak ma, że cały czas coś tam brzęczy. Na początku mnie to martwiło, ale skoro z autem nic się nie dzieje, napięcie nie ucieka to dałem spokój. Czyli to tak ma być ?    :-off

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2010, 18:14:25 pm »
ten brzęczący czujnik jest od  temp wewnętrznej- nie ma nic do tego, że wskazówka temperatury "wariuje".
może nowy termostat jest trafiony albo coś zalega w układzie?

pah

  • Gość
Odp: Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2010, 20:12:21 pm »
sam czujnik nie brzęczy, jest do niego podpięty mały wentylatorek, który zaciąga powietrze z kabiny. ma stałe zasilanie i po paru latach go słychać - wątek poruszany już na forum. czujnik rzeczywiście nic nie ma ze wskazaniami temp, ale faktycznie, skoro wskazania są nierówne i nie ma grzania kabiny to jedno najprawdopodobniej jest powiązane z drugim. Czy ktoś wie jak wygląda sterowanie grzaniem?
Sprawdzany jest stan temp zew i wew, ale nawet jak od razu włączy sie AC Auto to nie włącza się grzanie. U mnie sterowanie czeka aż trochę ogrzeje się silnik - trwa to może 2-3 min. (wtedy wskazówka temp nawet jeszcze nie drgnie) i po tym czasie następuje stopniowy wzrost obrotów wentylatorów - więc jest kontrola czy układ pobiera ciepłe powietrze!  Może masz zwalony czujnik temperatury trn z deski rozdzielczej - może on jest podłączony do AC? Ktoś wie?

Innowierca

  • Gość
Odp: Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2010, 20:26:14 pm »
A czy mógłbyś mnie naprowadzić na ten wątek? Szukam szukam i coś nie mogę znaleźć  :-cry

pah

  • Gość

Innowierca

  • Gość
Odp: Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2010, 21:18:17 pm »
Hehe, szukałem jako brzęczenie, bzyczenie, brzęczy, bzyczy, ale o burczeniu nie pomyślałem :D Dzięki

pah

  • Gość
Odp: Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2010, 21:45:41 pm »
autor był chyba głodny...

MsSolton

  • Gość
Odp: Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2010, 21:18:43 pm »
To żadne brzęczenie....kotek mruczy;)))