Autor Wątek: Silnik 2.2 diesel, nie pasują krótkie wtryski, różnice w silniku  (Przeczytany 1549 razy)

Offline Zoffi11

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Witam, mam jaguara 2,2 tdci z końca 2007 r. Tłok był uszkodzony, więc kupiłem na allegro nowy silnik (goły słupek). Osprzęt cały pasuje ze starego, ale okazało się, że nie pasują wtryskiwacze. W moim aucie są krótkie, a do kupionego silnika podchodzą dłuższe. Pytanie jest takie: czy mogę przełożyć głowicę, tzn. wziąć ją ze starego, żeby też moje wtryskiwacze pasowały? Numery są na silniku takie same, ale pewności nie mam. Czy dół w silnikach na krótkie i długie wtryskiwacze jest taki sam i będzie pasował? A może jest inne rozwiązanie problemu? Jak ktoś ma wiedzę, bardzo proszę o podpowiedź.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Silnik 2.2 diesel, nie pasują krótkie wtryski, różnice w silniku
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2018, 22:23:39 pm »
bo to silnik od forda, w xksach chodziły tylko krótkie wtryskiwacze. Ten twój to jakiś fordowski przedlift

Offline Zoffi11

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Silnik 2.2 diesel, nie pasują krótkie wtryski, różnice w silniku
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2018, 23:12:28 pm »
A głowice takie same? Można przełożyć starego?

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Silnik 2.2 diesel, nie pasują krótkie wtryski, różnice w silniku
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2018, 01:34:46 am »
przekładając głowice może sie okazać że wałki nie pasują, a potem że zawory są jakieś dłuższe i tak dalej i tak dalej. Według mnie to troche niepotrzebna kombinacja skoro nie możesz porównać dokładnie tych silników ze sobą. Zresztą jaką masz pewność że odległość między zaworem a tłokiem w twoim silniku jest taka sama jak w drugim. Może ktoś już rzeźbił coś takiego i akurat mu jeździ, ale u ciebie mogło by nawet zabraknąć uszczelek bo ktoś już sobie planował te głowice