Dział Techniczny > XJ Seria I do III (1968-92)

wysoka zawartość CO w spalinach

<< < (2/3) > >>

qbaty:

--- Cytat: jagoholic w Czerwiec 23, 2008, 20:55:44 pm ---Najlepiej sprawdzić w/w elementy podmieniając na sprawne, pożyczone z innego Jaga (najlepiej za zgodą właściciela)  ;)

--- Koniec cytatu ---
Nawet bez zgody będzie ciężko ;) - Jagi w moich okolicach to ogólnie towar deficytowy, a co dopiero konkretnie XJ6 S3 4.2L. No nic, będzie trzeba jakoś sobie poradzić...


--- Cytat: jagoholic w Czerwiec 23, 2008, 20:55:44 pm ---Co do wtrysku, to najogólniejszy podział wygląda tak:
K-jetronic - wtrysk mechaniczny
KE-jetronic - wtrysk mechaniczno-elektroniczny
L-jetronic - wtrysk elektroniczny z przepływomierzem klapowym (taki jest w S3 4.2)
LH- jetronic - wtrysk elektroniczny z przepływomierzem Hot Wire

--- Koniec cytatu ---
Dzięki :-R

jarek-jerryjag:
CO  za wysokie  dwie przyczyny mieszanka za bogata  albo, i zapłon
Jakie ciśnienie ma system benzynowy ? czy twój Jag posiada pompę powietrzna?

qbaty:
Ja jestem z tych posiadaczy Jagów co z większością usterek jadą do mechanika (no może za wyjątkim przepalonych żarówek ;) )... Więc na pytanie o ciśnienie nie odpowiem, bo na razie nie byłem jeszcze z tym u mechanika.

Dodam jeszcze, że oprócz wspomnianego wysokiego poziomu CO, na ciepłym silniku pracuje nierówno na jałowych obrotach i czasami gaśnie zaraz po uruchomieniu (też tylko przy nagrzanym silniku).

Przewody WN, cewka, kopułka, palec rozdzielacza i świece były wymieniane.

Kiedyś już padło pytanie o pompę powietrza - raczej jej nie mam ;), tzn. na kole pasowym mam 3 paski klinowe:
1/ alternator (po lewej na dole)
2/ klima (po lewej powyżej alternatora)
3/ wspomaganie (po prawej) + wentylator
Tak więc nie mam żadnego niezidentyfikowanego urządzenia napędzanego paskiem.

jarek-jerryjag:
niech mechanik sprawdzi cisnienie powinno byc 2.89bar podcisnienie podlaczone
podcisnienie odlaczone  2.48bar
jesli inne jednostki niz bar zmien
 http://www.onlineconversion.com/pressure.htm
 czy twoim Jagu przy przegazowaniu wychodzi cienne wyziewy z rury.
czy Twoj Jag ma O2 sensor i katalizator.

qbaty:
Katalizatora nie ma, więc pewnie czujnika O2 też nie. No chyba, że jedno z drugim nie ma związku.
Ciemne wyziewy będę musiał sprawdzić, ale raczej nie zauważyłem do tej pory jakiś czarnych chmur za mną ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej