Autor Wątek: problemy ze skrzynią  (Przeczytany 4830 razy)

Jacoll

  • Gość
problemy ze skrzynią
« dnia: Luty 01, 2010, 23:30:43 pm »
Cześć,
Mój jag siedzi w garażu - trwają intenswne przygotowania do sezonu. Jednak pojawił się poważny problem - a każdy jest poważny do momentu jego rozwiązania:-) Otóż na pozycji P samochód się nie blokuje, czyli krótko mówic można go przepchnąć, lub sam się toczy jak stoi na górce. Poza tym skrzynia działa bez zarzutu, czy ktoś z Was ma pomysł co to jest? dziękuję

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: problemy ze skrzynią
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2010, 01:26:50 am »
jaki motor i rok produkcji?

optre

  • Gość
Odp: problemy ze skrzynią
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2010, 01:34:17 am »
4,2l 3 seria

Jacoll

  • Gość
Odp: problemy ze skrzynią
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2010, 08:22:47 am »
dzięki za odpowiedź w moim imieniu :o
dodam rocznik 1983

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: problemy ze skrzynią
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2010, 13:24:32 pm »
Więc tak: rozmawiałem dzisiaj ze swoim mechanikiem i on powiedział że może być kilka przyczyn:
1) selektor nie jest zsynchronizowany z wybierakiem i nie wskakuje na ostatnia zębatkę P
2) podobno za wybierakiem jest sprężynka z tulejkami i podkładkami  która czasami się łamie i wtedy P nie wskoczy na miejsce.

Najprościej to niech jakis magik od skrzyni sprubuje ręcznie zapiąć P i sprawdzić na wale czy stoi, wtedy będzie wiadomo że to uszkodzenie związane z selektorem.
 Oczywiście skrzynia to BorgWarner?

adams

  • Gość
Odp: problemy ze skrzynią
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2010, 21:59:19 pm »
Sprawdz linke, czyli to co pod lewarkiem. Trzeba zdjac oslone i zobaczyc jak to tam wyglada, moze jest jakis luz, w III seri a u ciebie jest pewnie tak samo jest linka i sruba reg. linki. Ja mialem prblem z precyzyja ustawienia biegow i regulacja pomogla, moze u  Ciebie cos sie poluzowalo i trzeba napiac lub poluzowac. Od tego bym zaczol. Skrzynie te raczej sie nie psuja ;D ;D ;D
poz adams