Autor Wątek: Drobny problem ale upierdliwy ;-)  (Przeczytany 3695 razy)

Joa Alex

  • Gość
Drobny problem ale upierdliwy ;-)
« dnia: Wrzesień 16, 2008, 11:26:21 am »
Mam problem ze jednym spryskiwaczem przedniej szyby, akurat od strony kierowcy.
Jak kupiłem samochód to przewód doprowadzajacy płyn którym spryskuje przednią szybę był oderwany od spryskiwacza po stronie kierowcy. Natomiast wcześniejszy spryskiwacz po stronie pasażera był dobrze przymocowany do tej cienkiej rurki doprowadzajacej płyn ze zbiornika do obu spryskiwaczy. Efekt byl taki ze spryskiwacz po stronie pasażera spryskiwal szybę bardzo ładnie natomist po mojej stronie zamiast na szybe to płyn leciał pod maską na silnik i inne częsci. Jeden mechanik mi to troche naprawil bo wyrownał urwaną końcówketego przewodu i przykleił go od spodu do spryskiwacza . Teraz płyn leci z obu spryskiwaczy ale od strony pasażera pod dobrym ciśnieniem na szybę natomista po mojej stronie ciśnienie jest bardzo słąbe i woda ledwo poda na szybe, a duza czesc na maskę. Ktoś mi powiedział że tam pod tym spryskiwaczem chyba powinna być jeszcze zamontowana jakaś cześć do wyrównanai ciśnienia , żeby przez oba spryskiwacze płyn leciał tak samo mocno. Czy moze to ktoś potwierdzić, jeśli tak to gdzie poza serwisem na Waszyngtona bym coś takiego kupił ?? Czy takie drobne częsci można gdzieś na aukcji w internecie kupić??

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Drobny problem ale upierdliwy ;-)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2008, 00:26:15 am »
cześć.
no wiesz wszystko można kupić ale najpierw znajdź kogoś kto ma sprężarkę i spróbuj przedmuchać ze strony dopływu i wylotu. może pomoże. czasami filtr nie wyłapie syfów a może ktoś, coś kiedyś kombinował i dostały sie zanieczyszczenia?

Joa Alex

  • Gość
Odp: Drobny problem ale upierdliwy ;-)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2008, 17:30:51 pm »
Problem rozwiazany  :-yipee
Podjechałem do serwisu Forda, zauważyłem że końcówka mojego połamanego spryskiwacza jest identyczna jak u Focusa i Mondeo ::) po czym kupiłem za 8,2 zł , taką końcówkę, która okzała się identyczna jak moja od Jaguara  :-yipee
No cóż są też pewne plusy unifikacji Forda z Jauarem, nawet nie chcę wiedzieć ile ta końcówka spryskiwacza kosztowała by w salonie Jaguara ::)