Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)
Mechanizm szyb elektrycznych
avenarius:
Czy silniczek podnoszący/opuszczający szybę stawia taki opór, że nie można go ruszyć ręcznie, bo to na razie jedyny powód, jakim mogę obarczyć nie działającą szybę w Kocie. Przekaźnik działa, a po podłączeniu silniczka do drugiej pary drzwi również nie ma reakcji.
avenarius:
Rysunek poglądowy :)
jannaf:
Oczywiście, że tak ponieważ miedzy tą zębatką a wałem silnika wystepuje przekładnia ślimakowa, kóra działa jednostronnie. Od strony silnika kręcący się na wale ślimak porusza zębatkę trybika, ale w drugą stronę można co najwyżej zerwać zęby na kole zębatym trybika, lub uszkodzić sam ślimak. Stawiam na spalony silnik, albo zapieczony wał silnika. Pamiętaj jednak, że nie rozruszasz go od strony trybika.
avenarius:
No to rozbieram to cudo na części pierwsze...bo jak na razie automat szyby działa samoistnie; ja jadę, a ona opada i muszę równać inne do poziomu ;D
V12:
jak nie uda się naprawić, poszukam dla Ciebie używanego, chyba mam jeszcze tylne, można by ewentualnie przełożyć flaki.
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej