Autor Wątek: włącznik termiczny wentylatora  (Przeczytany 3455 razy)

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
włącznik termiczny wentylatora
« dnia: Styczeń 26, 2010, 19:53:29 pm »
Czy w XJ40 z 88 roku. (Z jednym wentylatorem elektrycznym i wisko) włącznik termiczny wentylatora to jedyny element który steruje pracą elektrycznego wentylatora chłodnicy?
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

peres20

  • Gość
Odp: włącznik termiczny wentylatora
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2010, 20:26:07 pm »
Witam , jesli masz wisko i wentylator elektryczny to wydaje mi sie ze ten elektryczny jest od klimy , a silnik chłodzi wisko, ale moge sie mylic bo ja mam dwa elektryczne XJ40 93r. Takze jesli nie działa to mozliwe ze nie masz czynnika w klimie . Ale nie jestem pewien do konca , musiałbym na to zerknac. Pozdrawiam :-V

qbaty

  • Gość
Odp: włącznik termiczny wentylatora
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2010, 20:29:19 pm »
Z tego za pamiętam to elektryczny załącza się, gdy zachodzi potrzeba. Tak przynajmniej było w SIII.

peres20

  • Gość
Odp: włącznik termiczny wentylatora
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:22:00 pm »
No własnie ja nie jestem pewien czy dobrze napisałem , ale tak mi sie wydajeze od klimy, ale moze byc wspomagajacy silnika.
zobacz czy z lewej stronu jak siedzisz za kółkiem przy chodnicy na dole jest czujnik , jak jest to moze ten elek. byc tez od chlodzenia silnika.

optre

  • Gość
Odp: włącznik termiczny wentylatora
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:26:53 pm »
To na 100% jest wspomagający chłodzenie silnika, załącza się przy określonej temperaturze.

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: włącznik termiczny wentylatora
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:57:06 pm »
Czynnik w klimatyzacji jest bo klima działa dobrze. I wentylator załącza na pewno czujnik temperatury cieczy chłodzącej ale nie wiem czy tylko on czy jeszcze coś a właśnie ta wiedza jest mi potrzebna.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

peres20

  • Gość
Odp: włącznik termiczny wentylatora
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2010, 22:29:28 pm »
Aha, no to tak z tego wiem , tzn z tego jak byc powinno to powinien jeszcze byc przekaznik od niego mozesz zobaczyc pod lewym nadkolem , tzn lepiej bedzie ci od spodu blizej przodu powinien byc przekaznik , chyba ze jest gdzies indziej . w moim jest własnie tam , lewe chodzi jak siedzisz za kierawnica
u mnie jest przekaznik z lewej stronu , w dolnej przedniej osłonie silnika z lewej jak i prawej strony mam takie klapki przykrecane na srubki to po lewej stronie pod ta klapka mam przekaznik od wentylatorow, zobacz u siebie. A wogole to zobacz gdzie ida przewody od niego i dojdziesz czy jest czy nie ma
. :-VPozdrawiam

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: włącznik termiczny wentylatora
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2010, 21:58:52 pm »
Przekaźnik jest na pewno razem z przekaźnikami chyba od klaksonu w łatwo dostępnym miejscu z pod maski. Tylko czy ten przekaźnik jest załączany tylko przez ten termiczny włącznik od chłodnicy czy jeszcze coś od klimy go załącza?
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l