Autor Wątek: Przekladka Manualnej Skrzyni  (Przeczytany 2975 razy)

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Przekladka Manualnej Skrzyni
« dnia: Styczeń 01, 2010, 16:49:14 pm »
Czy ktos tu kiedys probowal przelozyc manualna skrzynie do xj40? Jakie sa wrazenia z jazdy manualem w porownaniu z automatyczna skrzynia? Jakie czesci bylyby potrzebne (oprocz oczywistych - skrzynia, sprzeglo, kolo zamachowe, mocowania pedalow itp.)?

Pozdrawiam  :)

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Przekladka Manualnej Skrzyni
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2010, 17:27:13 pm »
Nie przekładałem skrzyni ale jak się orientowałem w temacie to podobno w XJ40 sprzęgło ciężko chodzi ale zyskujesz na przyspieszeniu. Co do potrzebnych części to nie wiem na ile jest to konieczne ale na stronie JDHT są wymienione 2 inne chłodnice do automaty i do manuala. Pewnie wynika to z tego że w automacie jest chłodzony olej.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Przekladka Manualnej Skrzyni
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:15:59 pm »
Szkoda ze ciezko chodzi, jak dla mnie to sprzeglo moze sobie byc twarde byle wajcha gladko chodzila i ladnie "klikala" we wszystkie biegi :)

Wie ktos moze gdzie najtaniej kupic skrzynie Getrag 290 i wszystkie czesci ktore bede potrzebowal zeby ja zamontowac? Moze ktos by chcial moja automatyczna?

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.281
Odp: Przekladka Manualnej Skrzyni
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2010, 08:26:28 am »
W kwestii Jaguarów nie jestem specem ale w Saabach już troszkę lepiej. W jednym z moich Saabów ostatnio przymierzam się do wymiany skrzyni.

Proponuję Ci, żebyś rozejrzał się za skrzyniami manualnymi wyczynowymi. Koszt robocizny i tak ten sam, a być może przy niewiele większym koszcie zakupu skrzyni (bo raczej może być trudno trafić wszystkie niezbędne graty) uda Ci się wstawić coś naprawdę dobrego.

Poszukaj na stronie Quaife - rewelacyjne skrzynie. Po wstawieniu takiej skrzyni (6 biegów!!!!!!) do starego poczciwego Saaba 9000 i dołożeniu limited slip diff otrzymuję zestaw, który wytrzymuje do 1200 Nm :) :) 6 biegów, rewelacyjne przełożenia i przy prymitywnym przednim napędzie możesz uzyskać poniżej 6,5 sek. do 100 km/h, a od 80 do 120 km/h w czasie krótszym niż 4,5 sek.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Przekladka Manualnej Skrzyni
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2010, 19:22:52 pm »
Na skrzynie Quaife napewno mnie nie stac niestety :-[ A czy te Getragi 290 byly identyczne jak w BMW (tzn. czy moge uzyc skrzyni od bmw)? Na allegro nie ma ani jednej Manualnej od Jaguara.

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Przekladka Manualnej Skrzyni
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2010, 20:00:41 pm »
Nie wie nikt czy od BMW mozna przelozyc ta skrzynie?

Pavel

  • Gość
Odp: Przekladka Manualnej Skrzyni
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2010, 23:24:52 pm »
To jest chyba wiedza tajemna, najlepiej byłoby spróbować to zmontować, Albo dobrze by było mieć jakieś rysunki, wymiary skrzyni, może być tak że środek będzie identyczny z BMW a różnic będzie się obudowa,żeby do silnika z Jaguara pasowała. TAki moje zdanie na ten temat jest.

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Przekladka Manualnej Skrzyni
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2010, 22:45:35 pm »
No wiem ze model skrzyni jest ten sam - Getrag 290. Chcialbym tylko aby ktos potwierdzil czy obudowy sie czyms roznia, bo nie mam niestety pieniedzy zeby kupic jedna i druga skrzynie i porownywac :P