Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

podsufitka

<< < (8/13) > >>

chris1796:
Koledze xmoniax nie pomogę bo nie z tego regionu jestem.
Ale znalazłem link
https://www.jaguarforums.com/forum/xj-xj8-xjr-x308-27/replacing-sunvisors-liner-match-headliner-76103/

Jak ktoś coś ma ciekawego do dodania to z miłą chęcią poczytam.

katar83:

--- Cytat: chris1796 w Sierpień 31, 2018, 17:39:06 pm ---Witam,

niestety mam problem z doborem koloru materiału na podsufitkę. W związku z tym należałoby wymienić materiał zarówno w osłonach słonecznych jak i w obudowie lamp. I tutaj pytanie - czy ktoś wie jak rozebrać te elementy? Zwłaszcza osłonę przeciwsłoneczną. No i jak potem słonecznik ubrać w nowe ubranko. Jest do tego jakaś serwisówka?

pozdrawiam


--- Koniec cytatu ---

Sloneczniki sa klejone i na zatrzaskach, otwierasz silowo tak jak wpada do srodka material na kancie, jak juz rozbierzesz to calosc jest bardzo prosto pozniej zlozyc. Jest tez bodajze taka szpilka u góry przy tych plastikach co je trzyma, trzeba wyciagnac z boku, jakimis malymi kombinerkami. Generalnie jak sie z bliska przyjrzysz to powinno byc dosc oczywiste co i gdzie.

chris1796:
Witam,
Klej Bonaterm A plus BT. Normalnie jak pędzlem nakładałem w jedną stronę to strasznie gęsty, jak pędzlem wracałem to już grudki się robiły. Nie podkleiłem bo to jakaś lipa. Miał ktoś taki problem?

piorek:

--- Cytat: chris1796 w Wrzesień 22, 2018, 20:33:30 pm ---Klej Bonaterm A plus BT. Normalnie jak pędzlem nakładałem w jedną stronę to strasznie gęsty, jak pędzlem wracałem to już grudki się robiły. Nie podkleiłem bo to jakaś lipa. Miał ktoś taki problem?

--- Koniec cytatu ---

Ja nigdy z klejem Bonaterm A plus (nie używałem nigdy wersji BT czyli beztoluenowej) nie miałem problemów, pod warunkiem że nie był przekroczony termin ważności (tylko 6 miesięcy od daty produkcji) i klej był przechowywany w odpowiednich warunkach.
Pytanie jak szybko "wracałeś pędzlem" - jeśli posmarujesz w jedną stronę i jest wysoka temperatura otoczenia to przy dużych elementach może być problem z posmarowaniem całości za jednym razem. Inna sprawa, że wówczas klej powinien być po prostu mocniej wyschnięty we wcześniej nałożonych miejscach.
Moim zdaniem grudki świadczą albo o przeterminowanym/nie nadającym się do użytku kleju albo o tym, że klej nie połączył się z klejonym elementem.

chris1796:
 Klej świeży bo z 08.2018, temperatura 16 stopni, a wracałem od razy tak jak się np maluje.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej