Autor Wątek: pasek klinowy, alternator  (Przeczytany 57111 razy)

sebus34

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 19, 2009, 11:58:50 am »
jak sprawdzić jakie daje alternator napięcie, jak sprawdzam miernikiem przy klemach aku to jest 12V trzeba odpiąć baterie i dopiero sprawdzać ? czy mogą być podłączone klemy i jak by było za duże napiecie z altrnatora to miernik by to wskazał.

pablo

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2009, 12:02:25 pm »
ja proponuje bys podjechal do elektryka sprawdzi ci to za darmo albo doslownie wezmie na pivo

sebus34

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 19, 2009, 13:22:00 pm »
sprawdzałem samemu elektronicznym miernikiem i zasilanie wacha sie w granisach 14;1 do 14;9 V w poniedziałek jade do elektryka

Innowierca

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 19, 2009, 13:32:18 pm »
Ładowanie sprawdza się zwykłym miernikiem. Dotykasz + do + i - do -. Warunki są dwa: odpalony silnik i włączone światła. Możesz zobaczyć to na wolnych obrotach, a później dodać gazu tak do 2000rpm. Im większe wahania, tym bardziej zużyty alternator. Może być to wina regulatora, a może też ogólnego zużycia.

Godan

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:16:37 pm »
PYTANIE DO ROCCO 25,5: wydaje mi się że masz rację też mi śmierdziało i oczywiście miałem lewą płytę wsadzoną do nawigacji. Wszystko chyba się od tego zaczęło :-\. Pytanko - co z tym zrobiłeś? Kupiłeś nowy ekran, naprawiałeś elektronikę za nim, czy może jak naprawiłeś alternator, to wszystko ustąpiło? Może ktoś inny miał taki problem. Hmm jak to rozgryźć zanim złupią mnie mechanicy od komputerków, układow zcalonych pinów srynów itp.Jak przeglądam ceny paneli LCD to spadam z krzesła............. Liczę na waszą pomoc, bo na czyją mam liczyć???Pozdrawiam!

qbaty

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:53:28 pm »
ROCCO upalił przenośną navi podłączaną do gniazdka zapalniczki.
Po tej przygodzie kupił papierową mapę w empiku i nie straszne mu teraz awarie alternatora ;D

artleks

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 19, 2009, 17:04:24 pm »
Odnosnie navi - nie zrobilem nic - nie mam jakichkolwiek problemów z elektryką - lub ich nie odczuwam  :-yipee Jag stoi na mrozie - właśnie go odpaliłem (bez problemu) po 4 dniowym pobycie pod chmurką
Jeśli chodzi o mrugające światła w drugim samochodzie to dałem alternator do regeneracji i do tej pory (1,5 roku) nie mam już tych objawów. Pali dobrze - także w takiej temperaturze  :-super

adam74

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 19, 2009, 17:27:20 pm »
Pali dobrze - także w takiej temperaturze  :-super

Adam O. będzie pękał z dumy  :-gwizd :-gwizd

koziol

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 19, 2009, 17:34:10 pm »
Pali dobrze - także w takiej temperaturze  :-super

Adam O. będzie pękał z dumy  :-gwizd :-gwizd

raczej Generał M.  ;D

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 19, 2009, 19:48:33 pm »
Właśnie zakończyłem ponad 2 godzinną walkę z ponownym zamontowani alternatora.
Mróz w garażu nie sprzyjał pracy. Na leżąco (brak kanału) to strasznie męcząca sprawa.
Niestety nikt nie miał wolnego kanału...
Za naprawę "diodek" w alternatorze zapłaciłem 150 zł + sprawdzenie szczotek, regulatora napięcia itd.
No i na robociźnie zaoszczędziłem parę złotych.

jak ktoś potrzebuje ekran LCD proszę pisać- posiadam jeden zbędny w nienaruszonym stanie.


Godan

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 20, 2009, 12:50:42 pm »
Ale musiałeś dostać wycisk na tym mrozie. Podziwiam.Mam nadzieję że  sprężarkę złożyłeś. Napisz jak się z tobą kontaktowac gdy będę potrzebował ten ekran.

robertth

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 21, 2009, 02:17:02 am »

jak ktoś potrzebuje ekran LCD proszę pisać- posiadam jeden zbędny w nienaruszonym stanie.[/i]


Poproszę o cene na priv...
Pozdrawiam

Godan

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 21, 2009, 13:23:37 pm »
 A czy możliwe jest podłączanie, zamiana innych ekranów? Czy jeżeli ekran pokazuje mi obraz przycisków PINU (który ustawia kod radia), albo mogę przełączyć i pokazuje i obraz przycisków nadmuchu klimatyzacji, ale w jednym i drugim przypadku nie reaguje na dotknięcia to jest popsuty, czy nie - waszym zdaniem ???

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 21, 2009, 13:37:39 pm »
Możesz przeszczepić sam ekran od innego jaga, nie ma problemu. Jeżeli nie reaguje na dotyk to możne najpierw spytaj jakiegoś speca co naprawia kamery wideo bo niektóre tez maja dotykowe ekrany, może coś ci podpowie.


Godan

  • Gość
Odp: pasek klinowy, alternator
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 21, 2009, 22:01:57 pm »
Niezła myśl :-thank