Autor Wątek: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40  (Przeczytany 30355 razy)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 31, 2009, 09:56:02 am »
I wszystko jasne szkoda było dupę ludziom z serwisu zawracać. Mieliście racje nivomaty z podłączonymi wężykami wszystko idealnie oryginalne. Jestem wkur... na tego byłego właściciela ponieważ prosiłem  dzwoniąc aby mi nie ściemniał i powiedział jak jest naprawdę... Dawał głowe że zwykłe był oglądali mechanicy w Poznaniu wystarczyło odgąc te gymy w sprężynach i widać odłączone te przewody olejowe. Zaraz wykonam tel. z życzeniami noworocznymi... Okazało się,że w przewodach po odkręceniu nie wyleciała ani kropelka oleju...Ciekawe czy i pomp jest zarżnięta czy może bezpiecznik...

Teraz tak mam amory za 800 zł. i nic mi z tego... Trzeba dokupić sprężyny, górny cały talerz z podkładkami... Gdzie to wszystko dokupić żebym znowu nie zaprowadzał auta bez sensu... Czekam na Waszą pomoc... Dzięki za wszystko :(
Kocia moc :)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 31, 2009, 10:27:01 am »
Czy w xj6 nie są takie same te talerze górne jak w moim bo podobny ten i widzę,że ma ten gwint wychodzący amorka cieńszy taki jak w tych moich nowych tylko kwestia sprężyn...hmmm

http://allegro.pl/item865672400_sprezyny_tylne_sprezyna_jaguar_xj6.html
Kocia moc :)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 31, 2009, 10:30:46 am »
No i co Panowie Specjaliści? Dominik jest świeży i wpakował się w klasyczne gówno. (nie przejmuj się nie ty jeden). Kto chętny żeby go z tego wyciągnąć? Halo? Wy wszyscy od dobrych rad, od rodzajów KYB, specjaliści od kupowania na ebay? Dupa mości panowie, blada, smutna dupa.


(...)
ale jak napisałem wcześniej. Dla mnie to Nivomaty. świadczyłby o tym kołnierz amortyzatora...  :-gwizd
Jak się okaże że się mylę to tylko plus, ale co jeżeli mam rację?
Przewaga kupowanie w PL u specjalistów ( u każdego kto ma wiedzę bez względu na miejsce zamieszkania i to czy lubimy się czy nie ) polega na tym, że jak coś nie pasuje to po pierwsze masz na kogo zwalić po drugie nie musisz się na tym znać. Ale jak powszechnie wiadomo PL jest krajem, gdzie każdy jest specjalistą we wszystkim. Tylko później nikt się nie chwali swoimi sukcesami a 80% Jagów wygląda jak jeżdżące trumny. Włączając to E-type po renowacjach pod okiem właściciela ( a jakże by inaczej ) - specjalisty.
Dominik, mam nadzieję że się mylę i masz jednak zakombinowane amory zwykłe i co najważniejsze nie złupi Cię to po kieszeni...
pozdrawiam
:-gwizd :-gwizd :-gwizd :-gwizd
OK Dominik do rzeczy.
Dostaniesz za chwilę maila ode mnie gdzie dostaniesz 3 warianty postępowania.

Jakub32

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 31, 2009, 11:05:38 am »
Jak przeanalizujesz wątek to się okaże, że większośc z nas mówiła, że to Nivomaty. Jeśli zaraz po kupnie XJ40 wkurza Cię praca tylnego zawieszenia, to wiadomo o co chodzi.  Padnięte zwykłe amorki z tyłu zazwyczaj pogarszają własności jezdne (niektórzy nawet tego nie odczują), jak są całkiem puste to wtedy coś pukać zaczyna. A co do cześci dostaniesz wszystko, zarówno do NIVO jak i do konwersji. Odradzam używki z allegro.
Doświadczenie pokazuje mi, aby od razu kupić nowe izolatory sprężyn. Stare parcieja i słychać wtedy skrzypienie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2009, 14:29:44 pm wysłana przez micky »

daroo

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 31, 2009, 14:48:01 pm »
No i co Panowie Specjaliści? Dominik jest świeży i wpakował się w klasyczne gówno. (nie przejmuj się nie ty jeden). Kto chętny żeby go z tego wyciągnąć? Halo? Wy wszyscy od dobrych rad, od rodzajów KYB, specjaliści od kupowania na ebay? Dupa mości panowie, blada, smutna dupa.

Za bardzo nie rozumiem ten apel. Zarówno ty, jak i Kogutki w innym wątku pisaliście, ze to mogą być
nivomaty. Wystarczyło to sprawdzić zanim się kupuje kayaby. Jeżeli były właściciel zapewniał ze samochód
nie ma już nivomaty, a okazało się to nieprawdą to trzeba mieć pretensje do niego a nie do tych, którzy 
tutaj pomagają albo co najmniej się starają.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 31, 2009, 16:57:30 pm »
Myślę że najbardziej jest winny sam Dominik, który nie chciał słyszeć od nikogo o levellingu. Za każdym razem rozmowa kończyła się "... ale poprzedni właściciel mówił że są zwykłe". Także jeśli są zwykłe to kup Boge lub KYB 551057. Dominik zdecydował się na KYB. Poprzedni właściciel też w ciula przygrał. Drugi to by przyznał się i po sprawie. Niczego by to i tak nie zmieniło. Myślę że i tak by była konwersja. Poznanie prawdy pozwoliło by lepiej przygotować się się z gratami. Poniżej na obrazku masz to co musisz mieć na konwersję

Oprócz tego kup sobie osłony amorków MNA3548AA (taka harmonijka gumowa na amortyzatorze)100zł sztuka.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 31, 2009, 17:15:47 pm »
@daroo
Nie przejmuj się to już ostatni mój apel, więcej w kwestiach technicznych pisać nie będę.
Nie ma sensu, lepiej otworzyć serwis.
Czasami wydaje mi się po prostu, że oczekuje zbyt wiele, że normalną koleją rzeczy jest to, że jako ktoś się pakuje na minę ( z nadzieją że sprzedawca mówił prawdę, że może mam fart i to są zwykłe itd itp) to reszta, czyli my wszyscy napiszą "nie bądź debilem", zamiast rozwodzić się nad tym czy lepiej sachsy czy lepiej KYB czy lepiej z Heritage czy z W11 czy z allegro z linkowaniem do konkretnych rzeczy. Czy mam pretensję do tych co się starają? A gdzie tam... Ja po prostu oczekuję, że jak ja będę się pakować na minę to gremialnie zostanę opieprzony... No bo po to chyba jest klub? tak? społeczność? solidarność?
Czego i wam w Nowym Roku życzę.

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 31, 2009, 19:33:48 pm »
Słuchajcie żeby nie było do nikogo z Was pretensji nie mam tylko wielkie podziękowanie za wszystko w czym mi pomagacie :). Dziękuje. A były właściciel mnie wkurzył ponieważ prosiłem żeby prawde pow. po zakupie już tydzień żebym wiedział na co zbierać i czego szukać,ale tak naprawdę nic złego się nie stało jedynie robota niepotrzebna ludzi w serwisie i moje wydane 50 zł :) Teraz dokupię te resztę elementów nawet już mam podaną cene ile za to wszystko (700 zł z przesyłką). Jeszcze rozważam kupno używek tych sprężyn bo też dostałem namiary ale nie wiem czy gra warta świeczki bo zapłace pewnie ze 200-300 zł mniej ale znowu się okaze że nie ma jakiejś podkładki czy czegoś i będe maiał dalej problem :P. Dziękuje jeszcze raz za każdą pomoc i mam nadzieję,że w nowym roku dalej w miłej atmosferze będziemy sobie wspólnie pomagać. Pozdrawiam serdecznie i miłej zabawy :) :-A
Kocia moc :)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 01, 2010, 17:54:56 pm »
to już ostatni mój apel, więcej w kwestiach technicznych pisać nie będę.

Ja po prostu oczekuję, że jak ja będę się pakować na minę to gremialnie zostanę opieprzony... No bo po to chyba jest klub? tak? społeczność? solidarność?

Czego i wam w Nowym Roku życzę.


znamy ten bol. kriss, to nie powod aby sie gniewac. a gremialny opieprz chyba byl. i masz racje, po to jest ten
klub, po to jest taki forum. no i niestety, ale kolega dominik bardziej uwierzyl bylem wlascicielem niz tym co
zostal pisany, a doradctwo w zakresie boge czy nie boge, kayaba czy bilstein jakos mial miejsce na podstawie
zapewnien wlasnie bylego wlasciciela. aleluja i do przodu.

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 05, 2010, 08:53:35 am »
Witajcie w końcu po pewnym czasie miałem już cały komplet do tej nieszczęsnej przekładki amorów i dziś jest próba nr. 2 z wymianą autko odstawiłem z rana do serwisu mają wymieniać mam nadzieję,że tym razem będzie wszystko jak trzeba. Trzymajcie kciuki
Kocia moc :)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 05, 2010, 13:52:28 pm »
Właśnie dostałem telefon z serwisu że operacja wymiany amorków została zakończona pomyślnie ponoc zajebiście dużo roboty przy tym mieli ale się udało ogólny koszt wymiany z gumami 200 zł a koszt amorów i zestawu konwersji 1500 czyli 1700 taka przyjemność  kosztowała mnie. Dzięki wszystkim za pomoc w tych trudnych chwilach :-super :-A
Kocia moc :)

qbaty

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 05, 2010, 14:11:57 pm »
 :-super :-yipee :-super

koziol

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 05, 2010, 14:21:42 pm »
szkoda, że nie montowałeś nowych nivomatow  :(

Jakub32

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 05, 2010, 15:13:25 pm »
Hmmm ja amorki wymieniałem w czerwcu i wymiana była szybka, roboty wcale nie tak dużo, zwłaszcza że wszystko robi się od dołu.

rodrigez2206

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 24, 2010, 19:35:46 pm »
mam podobny problem z ta konwersja, czy mozna kupic sam zestaw bez amorow ( takie juz posiadam ) ile by to kosztowalo i gdzie mozna kupic. kazda informacja na ten temat mile widziana