Autor Wątek: Kupiłem Jaguara xj40 1992 manual proszę o pomoc  (Przeczytany 3639 razy)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Kupiłem Jaguara xj40 1992 manual proszę o pomoc
« dnia: Grudzień 08, 2009, 12:05:35 pm »
Witam serdecznie jedna zdecydowałem się na zakub tego Jaguara co wspominałem wcześniej. Silnikowo ładnie pracuje ma założony nowy 5 miesięczny gaz sekwencyjny 4 generacji na trasie wracając z Poznania (250km) spalił mi 12 litrów na 100h ale jechałem do 100 ponieważ z tyłu amory są do wymiany. Przód jest o.k chociaż gośc kół nie wywarzył i są bicia na kierownicy ale to do zrobienia a poza tym chyba z przodem o.k jest ale to wyjdzie w praniu. Teraz tak prosiłbym o pomoc co jest do czego w tym aucie jak ustawiac nawiewy bo tam jest tyle tych przełączników itd...jest coś dziwnego z lewej strony kierownicy taki potencjometr którym się kręci też nie wiem do czego... Ogólnie jakieś pierwsze kroki jak się nim obsługiwać.. Poza amorami z tyłu do wymiany/naprawy jest stacyjka z którą przynajmiej ja zanim odpale to się nawojuje ponieważ nie wiem czy ten kluczyk się wyrobił czy już sama stacyjka padnięta jest Były właściciel nie miał problemów juzz tym trzeba jakoś wibrować ręką przy przekręcaniu ale mnie to jakoś nie wychodzi i co teraz z tym zrobić,bo chyba kluczyk nie ma immobilajzera nie widac nic w całym kluczyku żadnej wstawki plastikowej jak to w innych kluczykach jest z immo oprócz klapeczki na baterie do podświetlania,takż chyba nie ma i zastanawiałem się nad wymianą tej stacyjki na nową czy mogę to sam zrobić kupując takową? Słyszałem że to stcyjki fordowskie. Hm.. Następnym mankamentem tego auta o którym oczywiście wiem jest niedziałająca tylną prawą szyba nie opuszcza się ani podnosi a słychć że prąd dochodzi jest haraktrystyczne kliknięcie. Jest par pierdół z gróbsz któr trzeba porobić cisno sieklmki poruszją ale co chcieć 18 lat w końcu utko ma... Więc proszę o pomoc w oswojeniu się z Nim.
Kocia moc :)

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Kupiłem Jaguara xj40 1992 manual proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2009, 12:19:58 pm »
Witaj :-) Potencjometr po lewej stronie kolumny sluzy do sciemniania podswietlania deski. Ile pali Ci gazu w miescie? Zazdroszcze manualnej skrzyni... zastanawiam sie czy sam sobie takiej nie wmontowac :D

nowicjusz

  • Gość
Odp: Kupiłem Jaguara xj40 1992 manual proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2009, 13:23:03 pm »
stacyjka jest podobna do forda -kluczyki w kotach są dłuzsze ale bardziej obstawiałbym na wyrobioną kostke stacyjki niz na sam jej mechanizm no chyba ze twoj egzemplarz jeździł na taxi i ma duuuzyy przebieg czyli jakies 500 tys km ;)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Kupiłem Jaguara xj40 1992 manual proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2009, 08:52:57 am »
Nawiewy:
- lewe pokrętło to wiatraki
- prawe pokrętło to temperatura
- suwak na środku to facevent - regulujesz temperaturę z kratek górnych.
- Econ - to wyłączenie kompresora - sam nawiew.
- DEF - na górze lewego pokrętła odmrażanie.
- kropelki - jak zimno ma chłodzić
- szyba - odparowywanie szyby.
Zasada działania:
ustawiasz na środkowy nawiew, na auto, i na żądaną temperaturę i jak wszystko działa to wystarczy dostrajać. Sam sobie wyreguluje obroty i temperaturę.

Amory - mam nadzieję, że nie masz SLS
Silnik szyb - zdarza się, wyciągnij i zobacz czy żyje
Jak nie wyeliminujesz wibracji - za chwilę będziesz musiał wymienić gumy.
Fajny samochód! Dbaj i oszczędzaj sprzęgło.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2009, 08:58:41 am wysłana przez KRISS »

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Kupiłem Jaguara xj40 1992 manual proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2009, 11:10:42 am »
Dzięki za pomoc będziemy w kontakcie. A ile pali nie miałem jeszcze przyjemności jezdzić po mieście, jak porobie z grubsza  to dam znać :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2009, 11:19:39 am wysłana przez dominiko19 »
Kocia moc :)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Kupiłem Jaguara xj40 1992 manual proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2009, 08:36:37 am »
No rozkręciłem wszystko odpiąłem starą stacyjkę i na krutko wpiąłem tą nową  i działa :) Została kwestia rozwiercenie górnych częsci śrób,ciężko to idzie bo marny dostęp do nich ale ponad połowe już mam rozwierconą mam nadzieję, że dziś już puści. Żeby to można w duł opuścić to by było owiele łatwiej je rozwiercać a tak to wiertło  idzie tochę pod kątam.
Kocia moc :)