Autor Wątek: Moze ktos wie i pomoze  (Przeczytany 3613 razy)

dziej076

  • Gość
Moze ktos wie i pomoze
« dnia: Grudzień 10, 2009, 22:38:41 pm »
WITAM WSZYSTKICH POSIADACZY KOTKOW
Mam pewien problem maly czy duzy hmmmmm rzecz gustu mianowicie
DZISIAJ CHCIALEM MOJEGO KOTKA DOTANKOWAC  z tzw karnistra tzn przy okazji tankowania innego samochody wlalem 5 l i w karnisterek . Pelen optymizmu poszedlem do mojego kotka otworzylem wlew paliwa i standardzik karnister ku gorze a tu ...male zdziwienie bo karnister pelen a benzyna nie leci hmmmmmmmmmm
i tu mala frustracja co jest do cholery ??????? dwa razy sprawdzilem wlew ok paliwo w karnistrze a tu nic ... po ponownej probie zauwazylem ze aby wlac te benzyne do baku nalezy co jakis czas podniesc karnister ku gorze aby zalapal troche powietrza i powoli zaczyna leciec hmmmmm ciekawe czy totypowy objaw zapchania odpowietrzenia baku czy inna cholera za przeproszeniem
Bede wdzieczny za kazda forme podpowiedzi co zrobic i gdzie szukac jakiejkolwiek usterki no i czego ????
Z gory dzieki za pomoc pozdrawiam wszystkich kotomaniakow
DZIEJ ze Szkocji  :-K

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Moze ktos wie i pomoze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2009, 09:23:54 am »
a twój lejek otwiera te klapkę we wlewie?

dziej076

  • Gość
Odp: Moze ktos wie i pomoze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2009, 18:39:07 pm »
Tak potwierdzam lejek otwiera klapke we wlewie

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Moze ktos wie i pomoze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2009, 18:48:30 pm »
a lejek masz 2-kanalowy do dostarcie powietrze ?

magic

  • Gość
Odp: Moze ktos wie i pomoze
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2009, 18:54:46 pm »
przyczyny raczej szukałbym w w kanisterku. Podejrzewam, że masz taki z nakręcanym lejkiem do kanistra przez to nie dostaje się powietrze i kiepsko leci. Spróbuj znaleźć jakiś inny lejek wsadź go we wlew paliwa i nalewaj wtedy z kanistra już bez tego oryginalnego lejka

dziej076

  • Gość
Odp: Moze ktos wie i pomoze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2009, 21:19:44 pm »
OK dzieki wszystkim za podanie pomocnej dloni  :-super
az glupio pisac ale mam jeszcze jedno pytanko mianowicie :
po odpaleniu kociaka dzis rano strasznie zaczelo cos piszczec i wyc w silniku okazalo sie ze to pasek pomiedzy alternatorem a papa wody sie slizga i tu moje pytanko w czym szukac przyczyny tego zjawiska dodam ze doszlo do zerwania tegoz ze paska a po pozniejszych ogledzinach ztwierdzilem ze rolka od popmpy wodnej idzie bez problemu krecic a alternatorem absolutnie nie , i tu nasowa mi sie pytanko czy czasami alternator nie napinal zbyt mocno tego paska ze doszlo do jego pekniecia i czy aby ten ze alternator nie zatarl sie bo nie idzie nim ruszyc a moze poprostu poprzedni wlasciciel zbyt mocno naciagnol sruba opuszczajaca zbyt mocno alternator i daje zbyt duzy opor paskowi .Bede wdzieczny za jakiekolwiek podpowiedzi i rady .Zgory dziekuje za pomoc
pozdrawiam
DZIEJ

nowicjusz

  • Gość
Odp: Moze ktos wie i pomoze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2009, 22:45:21 pm »
szukaj drugiego alternatora (obecny pękł na 99% ) i kup nowy pasek klinowy a pryz okazji wymien tez ten od klimy.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Moze ktos wie i pomoze
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2009, 22:56:26 pm »
nowicjusz ma racje, kola od alternatora powinno sie krecic swobodny, jednak alternatora mozna takze
zregenerowac.

dziej076

  • Gość
Odp: Moze ktos wie i pomoze
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2009, 23:25:18 pm »
Jeszcze raz OGROMNE DZIEKI  ZA POMOC  :-thank
Koszt alternatora u mnie to zaledwie jakies 20 do 30 £ tak wiec opcja z regeneracja raczej nie wchodxzi w gre ale dziekuje za rade
W poniedzialek mam zamowiony do odbioru pasek od alternatora do pompy wodnej to przy okazji kupie rowniez ten od klimy .Nie omieszkam poinformowac o moim progresie w naprawie .
Jeszcze raz DZIEKUJE ZA POMOC
pozdrawiam ze SZKOCJI
DZIEJ ;D

daroo

  • Gość
Odp: Moze ktos wie i pomoze
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2009, 01:38:38 am »
eeeee ja już dawno nie używam kanistra, polecam dżin benzynowy:

http://www.youtube.com/watch?v=nstmu8vCd1k

przepraszam za  :-off  ale musiałem  :-wstyd