Autor Wątek: czyszczenie jasnych plastików w X-typie  (Przeczytany 5894 razy)

sanchez

  • Gość
czyszczenie jasnych plastików w X-typie
« dnia: Listopad 10, 2009, 11:17:27 am »
Koledzy mam nietypowy problem. Może już ktoś miał podobny i sobie poradził.
Mam jasne plastiki w Xsie no i niestety czasem się zdarza że przy wsiadaniu ktos ( a najczęściej ja) zawadzę butem i pozostaje brzydki czarny ślad. Próbowałem już wielu środków (Sonax itd..) część śladów udało się usunąć ale niestety niektóre pozostały i w żaden sposób nie mogę ich "ruszyć". Ma ktoś może jakiś sprawdzony środek/sposób na usunięcie śladów gumy z podeszwy  na jasnym plastiku ::)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: czyszczenie jasnych plastików w X-typie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2009, 11:59:06 am »

Huckleberry

  • Gość
Odp: czyszczenie jasnych plastików w X-typie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2009, 21:18:44 pm »
A próbowałeś Ludwikiem?  ;)

Godan

  • Gość
Odp: czyszczenie jasnych plastików w X-typie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2009, 22:23:40 pm »
są takie środki do usuwania asfaltu, jeżeli usuwają asfalt to czemu nie ślad od buta - o ile sobie przypominam składnik podstawowy asfaltu i gumy syntetycznej jest ten sam. Może zweryfikuj też buty, jeżeli ich guma brudzi to co za problem.Pozdrawiam.

qbaty

  • Gość
Odp: czyszczenie jasnych plastików w X-typie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2009, 09:30:19 am »
Jeśli chodzi o substancje typy smoła, asfalt to może babciny sposób - masło.

sanchez

  • Gość
Odp: czyszczenie jasnych plastików w X-typie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2009, 09:35:14 am »
No ludwikiem nie próbowałem jeszcze, środki do usuwania smoły są chyba przeznaczone do powierzchni lakierowanych zewnętrznych ??????. A jeśli chodzi o buty to chyba każde z gumową czarną podeszwą jak się "mocniej" przyłoży" to zostawią ślad...
Zakupię ten meguiar's i zobaczymy  ;)

patron

  • Gość
Odp: czyszczenie jasnych plastików w X-typie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2009, 11:27:37 am »
Najprostszy sposób na ślady dypy rysa z podeszwy to terpentyna, rozpuszcza i prawie bezśladowo czyści takie plamy (jak coś stare i głęboko zalegające to zawsze coś tam zostanie) i nie martw się o przebarwienia, nie powinno nic zepsuć (dla spokojności sprawdź najpierw gdzieś gdzie nie widać) wiem co mówię, jako student pracowałem za granica na targach motoryzacyjnych czyszcząc różne cacka i to standardowy sposób na takie plamy,traktowaliśmy tak nawet lambo i ferrari ;-) pozdro!

Innowierca

  • Gość
Odp: czyszczenie jasnych plastików w X-typie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2009, 12:26:16 pm »
Może mam dziwny pomysł, ale spróbuj białą gumką. Wiesz, taką od ołówka. (I piszę poważnie)

rutrix

  • Gość
Odp: czyszczenie jasnych plastików w X-typie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2009, 20:31:31 pm »
Posłuchaj, drogą zakupu nabyłem emulsję do konserwacji skór - to jej główny cel. Ma też i inny, zmywa tzw. czarne ślady z przytarć podeszwami od butów. Pewnie producent się jeszcze nie zorientował...

sanchez

  • Gość
Odp: czyszczenie jasnych plastików w X-typie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2009, 12:15:56 pm »
No ludwikiem nie próbowałem jeszcze, środki do usuwania smoły są chyba przeznaczone do powierzchni lakierowanych zewnętrznych ??????. A jeśli chodzi o buty to chyba każde z gumową czarną podeszwą jak się "mocniej" przyłoży" to zostawią ślad...
Zakupię ten meguiar's i zobaczymy  ;)
No - zakupiłem i przetestowałem...
Z przodu (szczególnie pod kierownicą) - ładnie wszystko zeszło. Efekt super. Wszystko czyste i jak nowe.
Natomiast jeśli chopdzi o plastikową nakładkę na próg i drzwi to niestety porażka. Są chyba z innego rodzaju plastiku. Właściwie nic nie zeszło.
Na drzwiach mam parę rys od butów ale generalnie są mocno zasyfiałe - i na to ten środek nic nie poradził  :-cry
No nie wiem, będę próbował dalej, na rysy to może środki które koledzy polecali, ale jeśli chodzi o ogólne zabrudzenie drzwi to już mi ręce opadły i nie wiem co robić. W ostateczności oddam do "profesjonalnej" myjni i zopbaczymy co poradzą  ::)