Dział Techniczny > XJ Seria I do III (1968-92)

nie uruchamia się w pozycji "P"

<< < (2/3) > >>

jarek-jerryjag:
Z tego co piszesz wygląda ze kabel zmiany biegów sie rozciągnął. może spróbuj wyregulować dwoma nakrętkami znajdującymi sie w centralnej konsoli kolo lewarka zmiany biegów na końcu kabla.

qbaty:
Poza tymi objawami "elektrycznymi" skrzynia pracuje OK, tzn. biegi są na swoim miejscu, więc linka chyba jest OK.
Przejrzałem dokumentację i niestety ustrojstwo do sterowania blokadą zapłonu i światłami cofania jest zamontowane na skrzyni :(, a ja nie mam kanału ani podnośnika. Jutro jadę do warsztatu na wymianę pompy hamulcowej, więc mam nadzieję, że mechanik zdoła usunąć tą usterkę... Pod warunkiem, że uda mi się go uruchomić - dziś nie chciał się uruchomić nawet na "N". Udało się to dopiero po wielu próbach...

Gerry:
Ciekaw jestem co ten mechanik ci powie bo mnie się wydaje że to wina linki od zmiany biegów, że nie dokładnie wchodzi w biegi i stąd blokuje odpalenie auta, które można odpalić tylko z P lub N.

qbaty:
Hmmm - też jestem ciekawy... Mam nadzieję, że coś poradzi. Problem może być taki, że to jest "zwykły" mechanik i nie wiem jak u niego znajomość i chęci zajmowania się automatem.

qbaty:
No i ciekawość zwyciężyła ;D Sam się za to zabrałem, bo nie chciało mi się czekać do jutra, a poza tym bałem się czy w ogóle uda mi się go rano odpalić.
Panowie - dzięki. Trop z linką był jak najbardziej trafny - troszkę ją podciągnąłem i jest OK.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej