Dział Techniczny > XJ Seria I do III (1968-92)

Swiatla drogowe!

(1/1)

adams:
Witam!
Swiatla drogowe , brak prawej strony!
Tak wogule to niewiem o co wtym przelaczniku swiatel chodzi!
Wiadomo:
 pierwszy krok przelacznika-pozycja.
 drugi-mijania
 trzeci-przeciwmgielne?
 czwarty to samo?
W pozycji trzeciej i czwartej mozliwosc wcisniecia przelacznika?
Przelanczanie z mijania na dlugie w lewym przelaczniku przy kierownicy.
Leflektory zewnetrzne przod( te wieksze) to dlugie i mijania?
Wewnetrzne to dlugie, powinny sie siwcic z dlugimi wiekszymi?
I pod blotnikiem halogeny ( rozumnie ze powinny sie swiecic  trzeciej i czwartej  pozycji wlacznika swiate?
Jeszcze jedno pytanie jak uruchamia sie spryskiwacz reflektorow?
Dzeki za podpowoiedzi!
pozdrowienia adams  :)
XJ III

qbaty:

--- Cytat: adams w Maj 15, 2008, 20:35:45 pm ---Swiatla drogowe , brak prawej strony!

--- Koniec cytatu ---
Sprawdź bezpieczniki - te pod maską z lewej strony, mała klapka mniej więcej na środku błotnika. Sprawdź nie tylko czy bezpiecznik nie jest spalony, ale wyczyść też dokładnie styki. Ja rozebrałem prawie pół samochodu, a okazało się, że wystarczyło poruszać bezpiecznikiem >:(


--- Cytat: adams w Maj 15, 2008, 20:35:45 pm ---Tak wogule to niewiem o co wtym przelaczniku swiatel chodzi!

--- Koniec cytatu ---
Ja nie mam przednich halogenów przeciwmgielnych, ale przełącznik też ma 5 pozycji (ostatnia zablokowana) - po kolei: światła wyłączone, pozycyjne, mijania, tylne przeciwmgielne. Ostatnia pozycja pewnie jest do przednich przeciwmgielnych (ew. zamieniona jest kolejność przeciwmgielnych). Nigdy nie próbowałem wciskać (albo wyciągać) przełącznika.


--- Cytat: adams w Maj 15, 2008, 20:35:45 pm ---Leflektory zewnetrzne przod( te wieksze) to dlugie i mijania?
Wewnetrzne to dlugie, powinny sie siwcic z dlugimi wiekszymi?

--- Koniec cytatu ---
Tak - zewnętrzne reflektory mają żarówkę H4 (dwuwłóknowa) i odpowiadają za światła mijania i drogowe. Wewnętrzne, to chyba H1, tylko drogowe. Przy włączonych światłach mijania jak pociągniesz i przytrzymasz dźwignię po lewej stronie kierownicy oprócz włókna świateł mijania w H4 zaświeci się włókno drogowe H4 oraz H1 w małych reflektorach. Przekaźnik zaskoczy i jak puścisz dźwignię zgaśnie włókno drogowych w H4, ale zostanie zapalone H1. Drugie pociągnięcie dźwigni to powrót do świateł miajnia.


--- Cytat: adams w Maj 15, 2008, 20:35:45 pm ---Jeszcze jedno pytanie jak uruchamia sie spryskiwacz reflektorow?

--- Koniec cytatu ---
Przy włączonych światłach mijania spryskujesz przednią szybę - jednocześnie powinny uruchomić się spryskiwacze i wycieraczki reflektorów.

Tak przynajmniej to u mnie działa ;)

adams:
Witam!
Dzeki za odpowiedz.
Spryskiwacz leflektorow  dziala  ;D
Jeszcze mam problem z klima?
Czy elektromagnez w kompresoze powinnien kliknac przy wlaczeniu klimy prawym potencjometrm lub lewym, nawet kiedy silnik nie pracuje?
Czy klima ma jakis przekaznik?
pozdrowienia adams

qbaty:
jeśli chodzi o klimę to nie za wiele Ci pomogę - sam od dłuższego czasu nie mogę jej rozgryźć  :-\ (http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=657.0)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej