Autor Wątek: Czy warto kupić JAGA X-Type'a  (Przeczytany 31431 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:07:59 pm »
Ciężko trafić na zadbany egzemplarz. Samochód jak dla mnie dosyć upierdliwy, denerwują drobne usterki, nie wszystkie części tak łatwo dostać, a ceny ASO przyprawiają o ból głowy. Mimo, że ja mam dosyć zadbany egzemplarz a sam należę do tych mocno pedantycznych kierowców dbających o stan zarówno techniczny jak i wizualny, to mój samochód jest dosyć pechowy. Jeżdżę zawsze z ELM-em w aucie, gdyż często zapali się jakiś błąd lub komunikat Cruise Not Available. Większość usterek usuwam od razu, a jeszcze inne z racji wrażliwego tyłka wyczuwam od razu i usuwam w zarodku lub nawet wymieniam coś profilaktycznie, bo mam przypuszczenie, że niedługo może się zepsuć. Póki co mam auto od 8-miesięcy, włożyłem w niego już około 5000 tys. zł i dalej nie mogę złapać z nim wspólnego języka. Osobiście zaczynam żałować zakupu tego samochodu, choć jeszcze nie planuję się poddawać w doprowadzaniu go do ideału, może zacznie mnie w końcu słuchać...
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:16:06 pm »
Ja mam swojego pół roku i ... jak na razie nic się nie dzieje . Oczywiście na początku wymiana płynów pasków itp a potem tylko cieszyłem się jazdą  :-tylko . Choć to wszystko jest na zasadzie ruletki - nigdy nie wiesz co trafisz. Może też troszkę od rocznika zależy bo jak czytam to większość usterek mają egzemplarze z początków produkcji - więc pewnie wszystko przede mną  ;) ... ale jak na razie to polecam to auto  :-za

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:51:26 pm »
Mam x-type prawie 9 lat fajna fura, jak był młodszy i miał mały przebieg chodził elegancko, później zaczął sie sypać, ale przebrnąłem przez wszystko i znowu chodzi jak nowy, takze spoko auto w sumie to nie sprzedam go, bo fajnie się nim jeździ i ładnie wygląda.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Bezprym

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 17, 2018, 12:49:40 pm »
Czołem klubowicze!

Jestem nowy na forum, nie mogłem znaleść właściwszego wątku odnośnie mojego pytania.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu Jaguara X-Type'a w wersji 2,5 litra, sedan.

Na zakup mam zamiar wydać od 10 do 17 tysięcy.

Czy moglibyście mi podpowiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jaga nigdy nie miałem i nim nigdy nie jeździłem, więc potrzebuję odrobiny wsparcia przy wyborze.

Pozdrawiam serdeczenie  :)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 17, 2018, 13:13:35 pm »
Na co zwracać uwagę przy zakupie... na wszystko to, na co się zwraca uwagę kupując każdy inny samochód...  ;)
X-type to nie prom kosmiczny...  ;)  żeby się dokładnie dowiedzieć co jest bolączką tych modeli, proponuje po prostu poświęcić ze dwa popołudnia i poczytać różne tematy z działu X-type... ( http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/board,90.0.html;) zaczął bym od np.:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,13215.0.html

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,13915.0.html

życzę miłej lektury i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2018, 13:20:18 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III