Autor Wątek: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA  (Przeczytany 3741 razy)

naughtycat23

  • Gość
Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« dnia: Październik 01, 2009, 09:20:38 am »
Po przejęciu Jaguara przez hinduski koncern TATA fani marki wróżyli jej rychły koniec.

Tymczasem okazuje się, że firma przeżywa właśnie prawdziwy rozkwit. Po nowym XF i kompletnie odmienionym XJ przyszła pora na kolejne odważne posunięcie. Specjaliści z Anglii pracują właśnie nad zupełnie nowym - niewielkim samochodem. Auto miałoby za zadanie zdetronizować cieszące się w Europie dużą popularnością audi A5.

Nowy model, który najprawdopodobniej nazwany zostanie Rd7 ma być w dużej mierze oparty o rozwiązania z prototypu R-D6, który olśnił fanów marki jeszcze w 2003 roku. Samochód wykorzystywać ma skróconą płytę podłogową modelu XF. Póki co, wszyscy szukający się do zakupu niewielkiego coupe będą jednak musieli trochę poczekać. Auto na pewno nie pojawi się w sprzedaży przed 2013 rokiem.



[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2009, 09:29:40 am »
to jest Naugtycat-cie drogi pierwszy Jaguar z dieslem. :)
R-D6 powstał do testowania diesli, więc raczej nie olśnił fanów marki hehehe ( a może tylko tych którzy nie wiedzieli ze to klekot :) )
a tak poważnie - mówi się o tym od dawna, że Jaguar przygotowuje "entry level"
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2009, 09:32:50 am wysłana przez KRISS »

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2009, 14:05:09 pm »
Bomba. Jag w stylu A5 to na pewno bedzie cos wielkiego. A gdy bedzie dodatkowo wygladac jak RD6 to juz w ogole. :-za Nawet z dieslem.

Pavel

  • Gość
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2009, 15:26:56 pm »
Fajny ten tył jak pumie ;D

champagne - women

  • Gość
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2009, 17:04:15 pm »
Jak dla mnie wyglada super :)

Whisnia

  • Gość
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2009, 20:18:54 pm »
Przód super, a tyłchyba muszą trochę ujaguarowić bo rzeczywiście przypomina innego kota - pumę  :P

Luqasek

  • Gość
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2009, 20:26:13 pm »
Tył trochę przypomina, przynajmniej mi, Volvo C30 albo VW Scirocco, ale mi się podoba  :-za tylko jeszcze mogli by nad przodem popracować

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2009, 22:00:12 pm »
Przód raczej będzie zmieniony bo przypomina bardziej S-type niż XF lub nowego XJ. Wątpię żeby zrezygnowali teraz z nowego designu.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Bazyli

  • Gość
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2009, 23:50:59 pm »
A mnie się nie podoba. Jeszcze brakowała Jaguara - malucha. Jaguar ma być piękną sportową limuzyną. Teraz czas na cross-roada Jaguara i furgonetkę z kotem na masce. Świat schodzi na psy  :-thumpdown

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2009, 23:52:36 pm »
to concept z 2003 roku :D :D :D :D :D :D :D

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2009, 09:03:38 am »
Bazyli, potraktuj małego Jaga jako rozwinięcie XK, taki mini-XK ;)
A żeby kot zszedł na psy, to się trzeba postarać. Jeszcze droga do tego daleka.

Bazyli

  • Gość
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2009, 15:28:20 pm »
Ufff, a ja myślałem .... zakręcony ostatnio jestem jak słoik po ogórkach.  :-wstyd

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2009, 22:29:41 pm »
Cytuj
Dziwny to i kontrowersyjny projekt. Aston "podpina się" pod Toyotę, bardzo małą Toyotę.

W materiałach od producenta, jak zwykle w ostatnich, pro-ekologicznych czasach, pełno jest słów wspominających o świadomej ochronie środowiska, próbie zmniejszenie apetytu na paliwo, kreatywności, efektywności i innych haseł tak bardzo interesujących przyszłych właścicieli Astona Martina. Cygnet Concept to na razie próba zbadania rynku, ale kto wie co się może wykluć z tego pomysłu. Druga sprawa, że Unia Europejska już niedługo będzie "ścigać" za zbyt wysoką ogólną emisję CO2 każdej marki więc Aston musi się jakoś ratować.

Koncept bazuje na Toyocie iQ, a więc jeśli idzie o wymiary jest skromnie. Gdzieniegdzie jednak widać, że projektantom Astona udało się zamoczyć palce. Mamy więc charakterystyczny grill, wloty powietrza z boku i na masce a także ukryte klamki. W tylnej części pręży się zaś spora lotka. We wnętrzu robi się czerwono bo taki właśnie kolor dominuje na fotelach, desce rozdzielczej, a także obiciach drzwi. Dobre wrażenie robią fotele a'la skóra z krokodyla.

Pod maską już mniej efektownie, ale nie zapominajmy, że ma być zielono. Cygnet napędzany jest przez silnik Toyoty o pojemności 1,33 litra i mocy niecałych 100 koni mechanicznych. Moc przekazywana jest na koła poprzez bezstopniową skrzynię mechaniczną (no i po zabawie).

Aston utrzymuje, że w 2011 a może nawet rok wcześniej coś na kształt Cygneta trafi do produkcji i sprzedawane będzie tylko w Europie, aby nie ucierpiał status marki. Pytanie do właścicieli aut Astona Martina? Tego chcecie?






Nahahahahaha...
Hahahahahaha...
Hehehehehehe...

Umarłem i trafiłem do nieba dla żartownisiów... ;D

Cytuj
Aston utrzymuje, że w 2011 a może nawet rok wcześniej coś na kształt Cygneta trafi do produkcji i sprzedawane będzie tylko w Europie, aby nie ucierpiał status marki.

 :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe

Whisnia

  • Gość
Odp: Będzie nowy, mały jaguar/INTERIA
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2009, 02:11:20 am »
 :-nuts