Autor Wątek: Samoczynnie włącza się nawiew w X-ie  (Przeczytany 3154 razy)

frog70

  • Gość
Samoczynnie włącza się nawiew w X-ie
« dnia: Lipiec 10, 2011, 16:12:04 pm »
Witam wszystkich forumowiczów. Mam nietypowy problem z moim X-em. Od jakiegoś czasu, gdy zostawiam samochód, samoczynnie włącza mi się nawiew. Jest to dość kłopotliwe, ponieważ podczas mojej nieobecności przy samochodzie, nawiew ten jest w stanie wyczerpać akumulator. Już kilka razy musiałem "pożyczać" prądu od innych kierowców. Jest to raczej mało sympatyczne  :(. Ratowałem się odłączaniem klemy, ale przecież nie mogę przy każdym wyjściu z samochodu robić takiego "obciachu" na mieście. Myślałem, że jest to problem związany z zepsutym czujnikiem temperatury zewnętrznej (padł mi jakiś czas temu). Wymieniłem go na nowy, myśląc, że rozwiąże to mój problem. Niestety, ku mojemu zaskoczeniu następnego dnia chcąc wyjechać z garażu przekonałem się, że to nie była jego wina. Znowu zabrakło mi prądu. Powiedzcie, co mam zrobić. Czy przyczyna jest prozaiczna, czy też muszę jechać do elektryka. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem. Proszę o radę. Dzięki i pozdrawiam  :)

frog

  • Gość
Odp: Samoczynnie włącza się nawiew w X-ie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2016, 14:33:24 pm »
Ja  mam podobny problem , elektronika w aucie warjuje - mianowicice jest problem po nocy z aku cos rozładowywuje , jak włączam np ogrzewanie szyby , wyłącza się radio na chwile np , czy ustaliłeś co było przyczyną ???

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Samoczynnie włącza się nawiew w X-ie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2016, 18:46:04 pm »
Temat ma już 5 lat i raczej się nie dowiemy co było przyczyną.

Natomiast patrząc na schemat elektryczny grzanie tylnej szyby jest podpięte pod audio  :-tylko

Wydaje mi się, że trzeba się przyjrzeć więc modułowi audio, prowadzącemu do niego wtyczkami oraz punktami masowymi G37 (chyba jest za deską od strony kierowcy) oraz G14 (w okolicach pod zbiorniczkiem wyrównawczym).
X-Type 3.0, Rover 416Si