Autor Wątek: Nowy model  (Przeczytany 3068 razy)

Sebastian

  • Gość
Nowy model
« dnia: Październik 07, 2009, 18:23:58 pm »
http://www.autokrata.pl/artykul/nowy-model-jaguara-7167



Jaguar przewiduje wprowadzenie do produkcji kolejnego modelu.

Oprócz rodzinnego XF kombi brytyjski producent ma w planach budowę niewielkiego roadstera oznaczonego literkami XE. Ponieważ Jaguar wskazuje na BMW Z4 jako na głównego konkurenta, można się spodziewać, że XE będzie najmniejszym ze wszystkich samochodów z kotem na masce. Auto otrzyma silnik umieszczony z przodu, napęd na tylne koła i platformę z modelu XK. Aby uczynić miejsce nowemu modelowi, prawdopodobnie zostanie wycofany z produkcji 4-osobowy kabriolet XK.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 18:26:51 pm wysłana przez micky »

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Nowy model
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2009, 18:29:51 pm »
To ja już chyba wolę oglądać na ulicach XK. Mały Jaguar jakoś do mnie nie przemawia, zwłaszcza jak ma zastąpić inny model.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

koziol

  • Gość
Odp: Nowy model
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2009, 19:09:05 pm »
XF cabrio - zajebista koncepcja  :-za

blackyR

  • Gość
Odp: Nowy model
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2009, 21:23:12 pm »
 :-A jaguar   :-za  :-tylko  :-K kuźwa zakochałem się:) aaaaaaaauuuuuuuuuu :-yipee

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: Nowy model
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2009, 21:30:07 pm »
Uczucia mam jakoś mieszane. Dlaczego niby wycofywać XK z rynku?

Tył w tym tworku jest od razu do wymiany. Absolutnie nie nadaje się, IMHO. Przód też stwarza wrażenie lekko ociężałego. No i za duże felgi.

W sumie, to jestem za, a nawet przeciw.

blackyR

  • Gość
Odp: Nowy model
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2009, 21:31:51 pm »
Dojrzejesz do cabrio  :-super

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: Nowy model
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2009, 21:37:00 pm »
Po prostu mi się nie podoba ta koncepcja. Kabrio mi odpowiada, ale nie na podstawie zwykłego XF bez dachu. Wystarczy tylko troszkę 'naruszyć' obecny projekt i będę szczęśliwy.

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Nowy model
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2009, 22:03:46 pm »
eeee nie ma co jeżeli jaguar wycofa xk cabrio z rynku na rzecz tego małego guwienka to ja konczę romans z kotem, mam nadzieje ze to się nie stanie, jaguar ma piękna kartę w produkcji dużyyyyych cabrio a małe niech produkuje mazda, opel itp.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Nowy model
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2009, 08:09:37 am »
jak ktoś nie nadaje się już do niczego w życiu to zostaje dziennikarzem motoryzacyjnym albo posłem.
Bierze się później parę portali anglojezycznych o rzetelności pudlo-faktu, tłumaczy i  takie rzeczy wychodzą :)
O tym, że ma być XE wiadomo od dawna, bo oficjalnie zapowiedział Jaguar. Tylko, że szczegóły tej konstrukcji to tajemnica.
Wycofanie XK z rynku jest tak samo prawdopodobne jak wycofanie przez Porsche modelu 911 na rzecz spidera, albo Mercedes SL-a na rzecz SLK :)
Oczekujemy zatem małego zwinnego kotka, o sportowym zacięciu w stylu angielskiego roadstera (czyli taka z4, większa miata, weissman ) 100% angielskiego stylu w interpretacji Jaguara... czyli powrót do korzeni xk120/140/150