Autor Wątek: Aston Martin Lagonda w Polsce  (Przeczytany 5626 razy)

champagne

  • Gość
Odp: Aston Martin Lagonda w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 18, 2009, 01:44:19 am »
KRISS zgadzam się z Tobą. Ja też mam Jaguara z miłości. Nigdy nie marzyłem o Astonie. Dla mnie liczą się dwie marki Jaguar i RR. Odnośnie agenta 007, to krążą słuchy, że w najnowszym epizodzie, nad którym trwają prace, Bond ma podobno jeździć Jaguarem.
Silniki dla Jaguara i Astona konstruował Polak, inżynier Tadeusz Marek. Jednak nie dysponuję wiedzą dla kogo najpierw pracował. W każdym razie wkład Polaków w tworzenie Jaguarów jest bardzo duży i na pewno przemilczany. Bo jak już wspomniałem inżynier Tadeusz Marek stworzył legendarne silniki Jaguara. Natomiast jest jeszcze drugi Polak pracujący dla Jaguara - inżynier Tadeusz Jelec, stylista, urodzony na Mazurach, w Giżycku, specjalista od stylistyki wnętrz, jego dziełem są między innymi wnętrza Jaguarów XK8 oraz X-type, X300, X350 i wiele innych. Jednak o tym stanowczo za mało się mówi i pisze. Bądźmy tego świadomi, że my Polacy mamy swój wkład w powstawanie legendy Jaguara.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Aston Martin Lagonda w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 18, 2009, 07:48:21 am »
Oj Tadeusz nie jest specjalistą tylko od stylistyki wnętrz. Robi różne rzeczy.
Taką najbardziej namacalną, którą możesz podziwiać codziennie jest facelift S-type, ale też wiele innych.

champagne

  • Gość
Odp: Aston Martin Lagonda w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 18, 2009, 08:07:23 am »
Na pewno Pan inżynier Tadeusz Jelec zajmuje się nie tylko wnętrzami, jednak za mało o tym się mówi. Uważam, że Polacy nie potrafią się dostatecznie reklamować w świecie. Przykładem niech będą niebieskie diody LED, które pewnie każdy widział i posiada w różnym sprzęcie elektronicznym, teraz nie są niczym nowym, ale w chwili pojawienia się na rynku wywołały sensację. Ale kto w świecie wie o tym, że są dziełem Polaków. Takich przykładów są tysiące.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Aston Martin Lagonda w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 18, 2009, 08:20:53 am »
No nie wiem, czy akurat reklama czy promowanie się jest tutaj istotną kwestią. Nie bardzo wiem do czego miałoby to prowadzić. W sensie Jaguara nie diod LED

champagne

  • Gość
Odp: Aston Martin Lagonda w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2009, 08:28:23 am »
W sumie nie chodzi o promowanie poszczególnych osób, ale o promowanie w świecie świadomości tego, że Polak potrafi. Bo ta świadomość jest niska. Często, gdy Polacy pracują dla kogoś za granicą to ich dorobek, albo oni sami są przywłaszczani przez dany naród. Dla Francuzów Chopin był Francuzem itd.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Aston Martin Lagonda w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 18, 2009, 08:52:17 am »
trochę  :-off
Do tego musisz mieć zdrowe mechanizmy rynkowe, moderujące mechanizmy społeczne.
Gdzieś w tym kraju brakuje zapotrzebowania na takie działania. I to bez względu na to czy to jest rząd, importer Jaguara, czy warzywniak. Lobby polega głównie na przepychaniu własnych interesów a nie na promowaniu, bo nie widzą w tym sensu.
Tak długo, jak obsadzanie stanowisk od warzywniaków po rząd będzie "z klucza" tak długo nie będzie zapotrzebowania na "tzw chwalenie się" tym, że coś jest Made in Poland/Europe. Musimy poczekać aż młode rekiny dorwą się do "grubych ryb spasionych transformacją ustrojową".

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Aston Martin Lagonda w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 18, 2009, 11:02:16 am »
To Ford zadecydował, że Aston to wyższa półka, a nie Aston. Dlatego XK8/XKR był bez LSD i tylko w automacie, dlatego AJ16S był tylko w XJR i dlatego v12 miał Aston a nie Jag.



Gdyby ford nie podjął takiej decyzji to teraz nawet najtańsze XJ40 kosztowały by o wiele więcej tak jak to jest teraz z Astonami i pewnie mało kogo z nas było by stać nawet na najtańszego używanego Jaguara, a cześć forumowiczów jeździła by pewnie teraz Astonem kombi z silnikiem Diesla :)
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

champagne

  • Gość
Odp: Aston Martin Lagonda w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 20, 2009, 18:12:51 pm »
Koniec świata jest już blisko.
Aston Martin podjął współpracę z Toyotą. W Gaydon trwają prace projektowe nad miejskim Astonem opartym na technologii Toyoty iQ. Ma to być przebój pod nazwą Aston Martin Cygnet. Teraz każdy będzie mógł się poczuć jak agent On Her Majesty's Secret Service  8)