Autor Wątek: PARKBRAKE FAULT  (Przeczytany 12256 razy)

soprano

  • Gość
Odp: PARKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 16, 2009, 22:32:16 pm »
a drogie to jest ?? ?????? gdzie to moge namierzyc w swoim kotecku??

adam74

  • Gość
Odp: PARKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2009, 08:28:34 am »
No za darmo to nie będzie  ;)

najpierw zdiagnozuj - co Ci pada, czy moduł czy silniczek (lub inny element)
Wtedy będziesz wiedział co robić - być może wymaga to jakieś kalibracji - nie wiem
U mnie błąd pojawiał się po automatycznym lub ręcznym uruchomieniu hamulca postojowego - zawsze. U Ciebie z tego co piszesz jest to bardziej selektywne.

soprano

  • Gość
Odp: PARKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 18, 2009, 17:46:05 pm »
dokladnie to tak sie dzieje jak np.auto sie toczy przypuscmy z malej gorki na N i wtedy jak zaciagne reczny to na chwile chwyta i nagle puszcza wlaczajac alert na wyswietlaczu oraz pomaranczowa lampke a zaczelo sie tak robic jak przyszly pierwsze mrozy :-\
jak zaciagne reczny razem z nozym hamulcem wszystko wyglada ok ale zeby odblokowac reczny musze naciskac przycisk razem z nadepniaciem na pedal od noznego hamulca gdyz inaczej nie reaguje

Bogdan

  • Gość
Odp: PARKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 03, 2010, 12:20:10 pm »
Witam
mam podobny problem zostawilem autko na noc i rano jak chcialem odpalic pojawila sie wiadomosc o zaburzenu pracy recznego jak naciskam przycisk recznego to dalej pali sie pomaranczowa kontrokla a kola dalej sa zablokowane z tego co czytalem na forum widze ze byly podobne problemy przetestowalem juz pare pomyslow ale nie dziala moze macie jeszcze jakies sugestie co moge zrobic pozdrawiam.....

scareface69

  • Gość
Odp: PARKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 03, 2010, 20:38:51 pm »
Z tego co rozumiem, to reczny zaciaga sie automatycznie ? Troche bezsensu, tym bardziej w zime, gdzie przy duzych mrozach nie zostawia sie auta na recznym. Zawsze mnie tez zastanawial fakt istnienia hamulca recznego w autach z automatyczna skrzynia biegow..

daroo

  • Gość
Odp: PARKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 03, 2010, 20:55:23 pm »
moze macie jeszcze jakies sugestie co moge zrobic pozdrawiam.....

wszystko co możesz robić jest chyba napisany w tym wątku. zrób scan i podaj kody.

soprano

  • Gość
Odp: PARKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:18:52 am »
Z tego co rozumiem, to reczny zaciaga sie automatycznie ? Troche bezsensu, tym bardziej w zime, gdzie przy duzych mrozach nie zostawia sie auta na recznym. Zawsze mnie tez zastanawial fakt istnienia hamulca recznego w autach z automatyczna skrzynia biegow..

reczny wlacza sie automatycznie po wyjeciu kluczyka ze stacyjki :P

Bogdan

  • Gość
Odp: PARKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:39:15 pm »
Witam
Kotek juz sprawny znajomy magik polecil mi zeby odlonczyc akumulator na 3 minuty potem po podlonczeniu przekrecic kluczyk do pozycji zaplon 5 razy wcisnac hamulec potem 5 razy przycisk recznego w dol potem w gore i odpalic pomoglo :) i obeszlo sie bez lawety dzieki za uwagi pozdrawiam

Offline Violator_uk

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: PARKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 14, 2022, 19:40:11 pm »
Zalogowałem się by podzielić się informacją, że w moim przypadku problemem był stary akumulator. Miałem jeszcze oryginał z 2003 roku. Ostatnio mało jeździłem swoim kotem.... i zaczęły się problemy z Parkbrake Fault. Resety, kalibracje nie pomagały. Chcieli mi już ściągać tylne zawieszenie by szukać problemu... Gdzieś na forum ktoś wspomniał słaby akumulator, skojarzyłem, że ostatnio też słabo rozrusznik kręcił... Wyciągnąłem akumulator, ładowanie całą noc... cyk pyk aż słychać jak ręczny się zaciąga. Pozdrawiam. Może to komuś pomoże.

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: PARKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 05, 2022, 12:16:31 pm »
Wejdź po auto. Zaraz za tylnym mostem na sankach masz zamocowany silnik plus linki. Zacznij od sprawdzenia stanu wtyczki i kabli. U mnie były kable przetarte a ręczny działał. Oczywiście świeciły się komunikaty, naprawa kabli pomogła.