Autor Wątek: prośba o podpowiedzi jak wyzbyć się kilku niedogodności w S-Type  (Przeczytany 3684 razy)

barton87

  • Gość
prośba o podpowiedzi jak wyzbyć się kilku niedogodności w S-Type
« dnia: Październik 13, 2009, 23:37:23 pm »
Witam,
drodzy forumowicze, problemów i drobnostek w moim S-Type ciąg dalszy mianowicie podczas jazdy coś nie ubłaganie trzeszczy w podszybiu, jest to jakieś minimalne ocieranie się czegoś ,ale w momencie dłuższej podróży podróży odczówam spory dyskomfort do tego dochodzi jakieś minimalne brzęczenie którego nie mogę zlokalizowac dokładniej niż w okolicach środkowego słupka od strony kierowcy oraz fotel kierwocy, sprężyny zaczynają się odzywać podczas wśadania, no i na koniec przey ponad 100km/h lekki świst wiatru wdziera się do środka od strony kierowcy . Czy ma ktoś jakies pomysły jak się tego pozbyć. Czy ktoś z Was ma podobne problemy?? Czy wogóle takie zdarzenia maja prawo bytu w tym samochodzie(nie wliczając mojego egzemplarza).

Z góry dzęki za  zainteresowanie

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: prośba o podpowiedzi jak wyzbyć się kilku niedogodności w S-Type
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2009, 22:41:12 pm »
świstanie mam tak od 120km/h i trzeszczenie przy słupku  przednik ze strony kierowcy  :-zly dobija mnie to już może ktoś wie jak rozebrać to podszybie bez łamania osłony słupków schodzą szybko tylko co z tym podszybiem??  bo na trasie to świstanie obija mnie i pasażerów. :'(
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

adam74

  • Gość
Odp: prośba o podpowiedzi jak wyzbyć się kilku niedogodności w S-Type
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2009, 08:59:14 am »
czasem na świstanie pomaga wymiana uszczelki w drzwiach..... tylko najpierw trzeba zlokalizować skąd dokładnie dochodzi.
Być może że powodem tez jest np. niedokładne spasowanie drzwi, błotnika, lusterka a nawet przedniej szyby

wszystkie skrzypnięcia deski itp będą się nasilać wraz ze spadkiem temperatury.

Mam model po lifcie z przebiegiem około 200tys - i póki co jest cicho.... :-K :-K


Whisnia

  • Gość
Odp: prośba o podpowiedzi jak wyzbyć się kilku niedogodności w S-Type
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2009, 21:13:52 pm »
Może to Jag z historią bo ja mam przedliftowego s-type z przebiegioem 180kkm i jest cichutko

barton87

  • Gość
Odp: prośba o podpowiedzi jak wyzbyć się kilku niedogodności w S-Type
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2009, 23:15:27 pm »
tego się obawiam że ma nie do końca mi znaną przeszłość i przechodzi mi po głowie wymiana na innego Kota i już nie koniecznie S-Type tylko np. X-300  :-za. Póki co to tylko pomysł i zobaczymy po nowym roku jak się będzie spisywał , jesli jego stan się pogorszy trzeba będzie się z nim rozstać  :-cry niesetety

Pozdrawiam

soprano

  • Gość
Odp: prośba o podpowiedzi jak wyzbyć się kilku niedogodności w S-Type
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2009, 22:40:09 pm »
155 tys. tez brzeczy przy podszybiu w srodkowej badz od strony kierowcy jeszcze nie zlokalizowalem dokladnie

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: prośba o podpowiedzi jak wyzbyć się kilku niedogodności w S-Type
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2009, 23:53:22 pm »
U mnie
Szyba była odklejona w dolnym lewym rogu.
Ponowne wklejenie i cisza nawet mniej trzeszczą plastiki.
pozdro
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: prośba o podpowiedzi jak wyzbyć się kilku niedogodności w S-Type
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2017, 21:17:23 pm »
Odnośnie szumu i trzasków, po obu stronach szyby przedniej są uszczelki, takie sztywne, przykręcane. Rozkręcić, przeczyścić pod nimi, osadzić na silikonie i problem znika całkowicie. Te nieszczęsne uszczelki robią się z wiekiem twarde, zaczynają lekko odstawać od szyby i szumią przy szybkiej jeździe.