Autor Wątek: POMOCY Dymi przy niskich obr.  (Przeczytany 2630 razy)

booschmen

  • Gość
POMOCY Dymi przy niskich obr.
« dnia: Marzec 11, 2015, 22:38:24 pm »
Witam, mam problem z moim daimlerem Xj III serii Doublesix 5.3l z 92r.
Mianowicie dzis jezdzil normalnie, teraz wieczorem wybralem sie na zakupy zrobil trase ok 20-25km w jedna str bylo ok. mniej wiecej 5km od domu zaczal dymic ze drogi za nim nie widac ale tylko jesli idzie na niskich obrotach czyli jak mu sie lekko naciska gazu, jak mu sie depnie jest wszystko ok nie brakuje mu mocy ani nic nie przerywa po chwilizaczalem czuc zimno zamiast ciepla wiec sie zatrzymalem i zgasilem zajrzalem pod auto i z prawego katalizatora az wycieka plyn bo byla mala nieszczelnosc, nie mniej jednak cos plyn zjadlo auto odpalilo normalnie dojechalo te 5km w domu dolalem cieplej wody i chodzil normalnie na wolnych obr tylko dymi z prawego wydechu (wentylatory sie zalaczaja mechaniczny i elektryczny) ale na zgaszonym przy dolewaniu wody wlewem na srodku komory (ten przy chlodnicy) minimalnie ale jednak zchodzi i nie mozna dopelnic tak zeby nie ubywalo pod autem nic nie cieknie oprocz tego katalizatora. Powiedzcie mi jesli auto ma niemiecka norme 4 to nie powinno miec EGR-u ktory mogl pasc i puscil wode do wydechu, albo jaka moze byc inna przyczyna. Bardzo prosze o pomoc po swietach auto ma jechac na wesele;/

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: POMOCY Dymi przy niskich obr.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2015, 00:06:26 am »
nie chce być prorokiem i to złym ale to mi wygląda na uszczelkę pod głowicą
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

booschmen

  • Gość
Odp: POMOCY Dymi przy niskich obr.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2015, 00:29:12 am »
Z mojego punktu widzenia rowniez ale wtedy pracowal by nie rowno mial problem z odpaleniem bo w takim tepie jak ten plyn przedostal sie do wydechu to taka ilosc w cylindrze mogla by go nawet zatrzec a tu wlasnie nic auto zalalem woda odpalilem chodzilo ostyglo zgasilem dolalem znowu ciut wody i znowu odpalilem. Czy jest ewentualnie jakies polaczenie inne kolektora wydechowego z ukladem chlodzenia? typu jakis zaworek, pompa cokolwiek

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: POMOCY Dymi przy niskich obr.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2015, 00:39:50 am »
nie sądzę, on ten płyn zaciąga część przepali  część wyrzuci przez wydech a do komory dostać może się tylko przez uszczelke lub pekniętą głowice więc dla tego i kopci i płyn wydechem leci to kopcenie to od płynu w cylindrze w trakcie procesu spalania
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM