Autor Wątek: Układ wydechowy seria 1,2,3  (Przeczytany 3417 razy)

dcttomek

  • Gość
Układ wydechowy seria 1,2,3
« dnia: Lipiec 22, 2009, 13:58:43 pm »
Mam pytanko apropo układy wydechowego. Ja mam serie ! a moje pytanie brzmi czy w serii 2 i3 sa takie same tłumiki i orurowanie jak u mnie?

Moze ktos wie bo wlasnie podczas demontarzu wydechu do piaskowania podwozia okazało sie ze wzasadzie kwalifkuje sie on do wymiany.

A moze macie namiary na jakas firme ktora ma w sprzedarzy uklady wydechowe do w/w serii to prosze o namiar.

Pozdrawiam

P.S. Na mojej stronce www.mortom.pl w dziale realizowane projekty jest opis prac i foty mojego Jaga

champagne

  • Gość
Odp: Układ wydechowy seria 1,2,3
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2009, 15:10:52 pm »
Tłumiki różnią się od siebie w poszczelgólnych seriach, na przykład sposobem wzajemnego mocowania poszczególnych elementów układu, wcześniej tłumiki łączyły się w sposób taki, że wchodziła rura w rurę i ściskało się to obejmami, natomiast już w serii 2 i 3 były specjalne gniazda łączące poszczególne tłumiki, w gnieździe była metalowa uszczelka i skręca się to na 3 śruby. W każdym razie trumiki w 1, 2 i 3 serii na pewno nie są takie same. W katalogu Limory i książce serwisowej fabrycznej są podane specyfikacje tłumików według lat produkcji i numerów VIN. A skoro już restaurujesz takie autko to zacznij od kupna płyty CD - Jaguar XJ6 Series I & II Parts & Service Manuals 1968 - 1979 Orginal Edition Publications. To jest fabryczna instrukcja serwisowa i katalog części zamiennych, cena 100zł, do kupienia bez problemu w sklepach Jaguarowych, nie będę robił reklamy jakiemuś konkretnemu sklepowi, ale podpowiem Ci, że w Polsce działają przynajmniej 3 sklepy z częściami do Jaguarów. Tłumiki to niestety drogie sprawy, dla przykładu podam, że jeden tłumik końcowy kosztuje 600 pln, a rura łącząca tłumik środkowy z końcowym 300 pln. Cały kompletny nowy układ wydechowy to wydatek ładnych kilku tysięcy złotych.
Pozdrawiam  :-jag

dcttomek

  • Gość
Odp: Układ wydechowy seria 1,2,3
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2009, 23:11:05 pm »
No tak sie spodziewalem ze bedzie to droga impreza :(
Wiec chyba niema co sie zastanawiac i trzeba bedzie samemu zrobic poszczególne elementy wydechu a tlumiki dobrac z oferty rodzimych producentów

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Układ wydechowy seria 1,2,3
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2009, 08:19:21 am »
Różnią się nie tylko seriami, ale też pojemnościami. Inny będzie dla 2.8 a inny dla 4.2
2600 - za cały do 2.8 - z nierdzewki.  To brzmi rozsądniej. Musiałbym tylko popytać czy z portkami czy bez portek :)
Limora to okrutnie drogi sklep.

Nemys

  • Gość
Odp: Układ wydechowy seria 1,2,3
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2009, 23:41:46 pm »
Zrób cały wydech pod swoje auto. Zostaw tylko końcowe tłumiki, a resztę tak widzę, że przydałoby się na większym przekroju rurek zrobić. Do tego od ręki dobrze jest zmienić początek wydechu, w 4,2 okazuje się, że łatwo wadzi o glebę na portkach. Robiąc pod siebie można zrobić inaczej. W swoim wykorzystałem początek od wersji z katalizatorem, sonda została. A tam gdzie katalizator był, zostało wstawione kolanko. Efektem jest schowany ładnie początek wydechu.


Jak ktoś chce to mogę sprzedać pierwsze tłumiki z nierdzewki. Niestety robione przez jakąś dziwną firmę z DE i mają za małą przepustowość. Więc do poprawy + dospawanie rurek wychodzących.

autoklima

  • Gość
Odp: Układ wydechowy seria 1,2,3
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2009, 23:03:52 pm »
jak co moge nowy orginalny wydech mieć do yergo auta koszty telefonicznie

qbaty

  • Gość
Odp: Układ wydechowy seria 1,2,3
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2009, 10:02:17 am »

naughtycat23

  • Gość
Odp: Układ wydechowy seria 1,2,3
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2009, 11:49:13 am »
Dla zainteresowanych polecam również stronke http://www.jagweb.com/aj6eng/

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Układ wydechowy seria 1,2,3
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2009, 13:05:51 pm »
A co powiecie o tym ???
>> XJ6 III cały wydech nierdzewka << Ł334,22
>> XJ6 III portki <<Ł84,84
>> XJ6 III końcówka wydechu << Ł18,10 x2
>> XJ6 III mocowania wydechu << Ł17,81
Razem: Ł473,07

+koszty wysyłki...
czyli mniej więcej to co napisałem. 2.8 nie miało wykręcanych końcówek tylko proste.
a to jest wydech do s3... :) W PL dostaniesz to samo za te same pieniądze, jak w UK tylko że z polskim rachunkiem... :D
...chociaż szczerze mówiąc jak zrobili VAT 15% to ciężko sprzedawać w tym kraju cokolwiek...