Autor Wątek: help stacyjka sie grzeje !!!!!!!  (Przeczytany 4367 razy)

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
help stacyjka sie grzeje !!!!!!!
« dnia: Lipiec 24, 2009, 21:13:04 pm »
 :-help cześć  wszystkim w moim x300 pojawiło się dziś nowy problemik, to znaczy po krótkiej około 5 km jeździe zauważyłem  ze stacyjka jest gorąca :-\. auto stało cały czas na słońcu czy  to mogło być powodem nagrzania sie stacyjki ? a może robi się jakieś małe zwarcie ? ??????

qbaty

  • Gość
Odp: help stacyjka sie grzeje !!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2009, 21:22:58 pm »
Hmmm... Powiem tak - zwarcie albo jest, albo go nie ma. Jak jest to albo pali Ci się bezpiecznik, albo auto (w optymistycznym przypadku wiązka, w której jest zwarcie) :-gwizd
Grzać może się przewód o zbyt małym przekroju w stosunku do płynącego nim prądu. Dla instalacji bez przeróbek może to oznaczać poluzowany kontakt, nadłamany przewód.
A jeśli chodzi o Twój konkretny przypadek - wnętrze samochodu pozostawionego na słońcu grzeje się do temp. ok. 70-80st. C. Czy inne elementy (np. kierownica) były równie ciepłe co stacyjka ?? Czy problem się powtarza, gdy samochód stoi w cieniu, w garażu ??

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: help stacyjka sie grzeje !!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2009, 22:05:30 pm »
 no jeszcze niewiem zauwarzyłem to dzisiaj pierwzy raz . odstawiłem auto do garazu  i rozłączyłem akumulator.co do innych elementów w samochodzie to niewiem  poprostu po przyjezdzie do domu  po wyjeciu kluczyka ze stacyjki zauwarzyłem ze jest on  goracy a razem z nim cała stacyjka. :-[  a w którym miejscu jest kosc ze stacyjki ?

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: help stacyjka sie grzeje !!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2009, 22:13:30 pm »
ale ja mam recznie  regulowana kierownice ;D