Autor Wątek: Cam Sensor w XType  (Przeczytany 3340 razy)

Huckleberry

  • Gość
Cam Sensor w XType
« dnia: Sierpień 16, 2009, 00:49:23 am »
Zamierzam wymienić Cam Sensor (czujnik położenia rozrządu). Czy jest to coś co mozna zrobić samemu, czy lepiej udac się do warsztatu?

sebus34

  • Gość
Odp: Cam Sensor w XType
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2009, 10:36:01 am »
ja coś takiego robiłem w omedze B i jest masakra po pierwsze kupując nowy czujnik nie jesteś pewien w 100% ze jest sprawny, kosztuje on nie mało a dostęp jest bardzo bardzo trudny. Wiec polecam serwis tam dadzą ci gwaranćje bedziesz miał pewność ze jest dobrze zrobione.

Huckleberry

  • Gość
Odp: Cam Sensor w XType
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2009, 19:27:20 pm »
Na angielskim forum odpowiedzieli mi żeby zmienić samemu. Dojście jest łatwe, tylko jedna śruba. Całość zajmuje 10 minut. Zamówiłem część w sklepie wysyłkowym, więc w tym tygodniu zobaczę co i jak...

sebus34

  • Gość
Odp: Cam Sensor w XType
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2009, 22:05:32 pm »
tylko żeby czujnik był w 1000 % sprawny i dopasowany bo jak założysz nowy czujnik i bedziesz chciał zareklamować / zamienić to mogą uznac ze czujnik byl montowany i nie podlega zamianie
a po drugie skąd wiesz że to czujnik wału korbowego cięzko go wykryć a i komp może pobrać błędną info. zakłucone przez jakiś inny błąd

Huckleberry

  • Gość
Odp: Cam Sensor w XType
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2009, 23:55:35 pm »
Czujnik przyśle mi sklep z oryginalnymi częściami jaguara, ze specyfikacją dokładnie pod mój model i rocznik więc mniemam, że będzie sprawny. W końcu to tylko magnesik i kabelek, bez potrzeby instalowania Windowsa. HaHA. ;D Wszystkie objawy wskazują na wadę czujnika wałka rozrządu. Raz na pare miesięcy podczas jazdy silnik staje, moc zero, zero wspomagania, miga lampka świec. Zanim podłączyli mnie do kompa to myślałem że to zawór EGR, lecz diagnoza wykazała że jest sprawny (może dlatego że jeżdżę tylko na dieslu premium, nieco droższym). Przestudiowałem wiele forów zagranicznych i wielu użytkowników miało te same dokładnie objawy i wymiana czujnika im pomogła. Oczywiście ludzie z salonu podchodzą do tego ostrożnie. Mówią: zaczniemy od sprawdzenia połączeń itd. Ja po prostu nie mam czasu na te zabawy w pana doktora. Wymienię czujnik i jeśli dalej będzie problem to będę dalej kombinować. Ta część jest niedroga, ok. 30 funtów.    ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2009, 23:59:16 pm wysłana przez Huckleberry »