Autor Wątek: Problem z wycieraczkami  (Przeczytany 3854 razy)

dariusz

  • Gość
Problem z wycieraczkami
« dnia: Październik 28, 2008, 17:27:11 pm »
Mam S-Type 3.0 z 2005 roku.
Pewnego razu przestały działać wycieraczki. Bezpieczniki OK i brak jakiegokolwiek komunikatu o błędzie. Wymontowałem silniczek i sprawdziłem - wszystko OK. Wymieniając "przerywacz" (nie wiem jak to się fachowo nazywa), przy wkładaniu przypadkowo zrobiłem zwarcie i ... musiałem dwa bezpieczniki wymienić. Po zamontowaniu tz. "przerywacza" wycieraczki zaczęły działać. Pomyślałem, że może mimo wszystko było coś nie tak z bezpiecznikiem. To zdarzenie miałem dwa tygodnie temu i już prawie o tym zapomniałem a dnia dzisiejszego znowu wycieraczki nie działają i bezpieczniki są OK. Czegoś takiego jeszcze nie spotkałem. Proszę o pomoc.

kuba

  • Gość
Odp: Problem z wycieraczkami
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2008, 10:59:01 am »
    jesli znajdziesz przyczyne usterki to pochwal sie na forum, moze bedzie to jakas wskazowka dla mnie. Moje wycieraczki od czasu do czasu zatrzymuja sie w polowie cyklu, albo u gory, albo piec centymetrow od dolu. Generalnie staja gdzie im sie podoba. Zwykle trzeba je wtedy wlaczyc jeszcze raz i za druga lub trzecia proba zatrzymuja sie tam gdzie powinny. Zycze powodzenia:)

Whisnia

  • Gość
Odp: Problem z wycieraczkami
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2009, 21:16:20 pm »
Trochę stary post, ale z doświadczenia napiszę, że w pierwszej kolejności zawsze trzeba sprawdzić, czy cięgna prowadzące wycieraczki się nie zapiekły

hons

  • Gość
Odp: Problem z wycieraczkami
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2009, 19:26:08 pm »
u mnie jest tak że jak włączę wycieraczki to w żaden sposób nie mogę ich wyłączyć!! Czy ktoś miał taki przypadek?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2009, 19:42:51 pm wysłana przez kogutki »

Whisnia

  • Gość
Odp: Problem z wycieraczkami
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2009, 22:10:40 pm »
Miałem tak w innym samochodzie - zmieniłem pajączka i zadziałało