Autor Wątek: All new XJ - premiera 09.07.09  (Przeczytany 70870 razy)

qbaty

  • Gość
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 10, 2009, 13:57:07 pm »
A co do 30 cm, to dla postronnego obserwatora z ulicy wychwycenie 30 cm różnicy wymaga mega sokolego oka.
Wracając do rozmiarów - 30 cm to różnica jaka dzieli X-type od Twojego X308 (dokładnie to jest 5024mm - 4672mm = 35,2cm, trochę więcej, ale podobna skala).
Nie mów,że trzeba wprawnego sokolego oka, żeby wychwycić różnicę w wielkości tych 2 aut...

barbie

  • Gość
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 10, 2009, 14:01:31 pm »
Barbie, ale to chyba (niestety) znak naszych czasów.

Kiedy w '78 prowadziłeś XJ-Sa, który Ci się potem śnił to:
primo - na rynku nie było tak licznej konkurencji, a nowe modele nie pojawiały się jak grzyby po deszczu - ilość pomysłów na obudowanie 4 kółek jest skończona i w pewnym momencie pojawiają się już tylko różne kombinacje raz użytych rozwiązań,
secundo - jako obywatel PRLu (no chyba, że nie mieszkałeś wtedy w Polsce) miałeś inny punkt odniesienia - wtedy marzeniem większości zjadaczy chleba był 126p

Motoryzacją wtedy (szczególnie tą "ekskluzywną") rządzili wizjonerzy. Teraz niestety -  marketingowcy do spółki z księgowymi. Jeśli z badań im wyszło, że 56,45% targetu to młodzi Yuppie, to 56,45% tego samochodu ma cechy, które podobają się temu "targetowi".
...

Gwoli wyjaśnienia - oczywiście, że XJ-S w 1978 prowadziłem w Anglii... Porównanie - miałem wtedy 125p (tak zwany MR), a na tzw. "Zachodzie" (fizykom to było dobrze, nieprawdaż  ;) ) jeździłem Hondą Accord (oczywiście ówczesnym modelem) - więc jak na nasze warunki z "wysokimi" modelami  ;)

W zasadzie to w pełni przyznaję Ci rację. Trzeba było wizjonerstwa, aby wyskoczyć  na początku lat 60 z takim E-Type (ówczesne BMW 700 miało 2 cylindry i silniczek prawie jak 126p!), a niedługo później z XJ... Nie wspomnę już o wcześniejszych XK120/140 i BMW Isetta...

Nowy XJ jest dość ładny (napisałem i się nie wycofuję!). Ale Sir Lyons (podobno) mawiał, że "XJ to wyjątkowy samochód dla wyjątkowych ludzi" oraz "My nie budujemy samochodów, my tworzymy Jaguary". "Ładny" - to dla Jaguara zbyt mało!

Kyrios Fantomas porównał nowego XJ z Mondeo IV generacji. Akurat takim autem jeździ moja córka - więc go dość dobrze znam. I to jest zupełnie dobre, wygodne i w miarę komfortowe auto.
Polak, który kupił w Holandii obecnie mojego (jako NÓWKĘ u dealera - mam fakturę itp.) Daimlera Century wyłożył STRASZNĄ KUPĘ SZMALU (sporo ponad 200 000 Flr !).
Jeśli dziś miałbym dać powiedzmy 500 000 zł za nowe auto o podobnych właściwościach to konkurencja była wręcz mordercza. Za Mondeo Ghia Titanium z najmocniejszym silnikiem (bez negocjacji) w EuroCar chcą 125000 zł. 4 razy mniej niż za obecny model XJ !

Muszę coś za te 3/4 dostać. I tak było! Pytanie brzmi - czy kupując New XJ dostaniemy dodatkową wartość za te 3/4? I tu mam wątpliwości. Np. kupiłem żonie na 30-lecie ślubu nowego  SMARTA Passion (oczywiście ForTwo) - a nie np. 2 razy tańszą Pandzię - BO SMART jest FAJNY (nawet Jeremy tak stwierdził). I za tą "fajność" zapłaciłem. I nie żałuję! Życzliwe uśmiechy przechodniów, zainteresowanie tym autkiem (to był początek roku 2003) były bardzo miłe.   Kiedyś dostała zastępczego Smarta ForFour - i zgodnie stwierdziliśmy "nie fajny!".
JAGUAR MUSI BYĆ FAJNY - bo jakaś motywacja do wydania tej potężnej kasy musi być. Mondeo też ma klimę, niezłe radio, wystarczające osiągi - i dowiezie mnie nawet do Lizbony. I to za mniejsze pieniądze niż Jag.
Jak jadę swym Daimlerem, to pasażerowie się śmieją - "masz zezwolenie na wyprzedzanie"! I rzeczywiście - niska sylwetka czarnego kota w lusterku jakoś tak działa, że nawet notoryczni polscy "lewopasmowcy" zjeżdżają grzecznie na prawo. Mondeo córki takiego zezwolenia nie otrzymuje! Czy "zezwolenie na wyprzedzanie" otrzyma nowy XJ ? Nie wiem - jak testowałem (dość krótko) XF, to go nie otrzymywałem...

Przykro mi, ale nie widzę (przynajmniej po tej prezentacji) powodu wydania ogromnej kasy na auto o dość typowym wyglądzie, może i bardzo dobrych osiągach - ale jednak niezbyt się wyróżniające...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2009, 14:09:50 pm wysłana przez barbie »

Buddy_Love

  • Gość
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 10, 2009, 14:06:01 pm »
To Ford Mondeo czy nowy Jag XJ


To Ford Mondeo czy  nowy Jag XJ
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2009, 14:31:43 pm wysłana przez qbaty »

qbaty

  • Gość
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 10, 2009, 14:16:49 pm »
Nowy XJ jest dość ładny (napisałem i się nie wycofuję!). Ale Sir Lyons (podobno) mawiał, że "XJ to wyjątkowy samochód dla wyjątkowych ludzi" oraz "My nie budujemy samochodów, my tworzymy Jaguary". "Ładny" - to dla Jaguara zbyt mało!

Kyrios Fantomas porównał nowego XJ z Mondeo IV generacji. Akurat takim autem jeździ moja córka - więc go dość dobrze znam. I to jest zupełnie dobre, wygodne i w miarę komfortowe auto.
Polak, który kupił w Holandii obecnie mojego (jako NÓWKĘ u dealera - mam fakturę itp.) Daimlera Century wyłożył STRASZNĄ KUPĘ SZMALU (sporo ponad 200 000 Flr !).
Jeśli dziś miałbym dać powiedzmy 500 000 zł za nowe auto o podobnych właściwościach to konkurencja była wręcz mordercza. Za Mondeo Ghia Titanium z najmocniejszym silnikiem (bez negocjacji) w EuroCar chcą 125000 zł. 4 razy mniej niż za obecny model XJ !

Muszę coś za te 3/4 dostać. I tak było! Pytanie brzmi - czy kupując New XJ dostaniemy dodatkową wartość za te 3/4? I tu mam wątpliwości.
I tu dochodzimy do kolejnego smutnego wniosku - świat tak dziś zap... i zasypuje nas taką ilością informacji, nowości, że niewiele rzeczy potrafi nas już zaskoczyć i cieszyć.
Wszystko co powstaje jest tylko nowszą wersją, liftem tego, co już kiedyś było. I nie mam tu na myśli tylko motoryzacji - muzyka (ta "popularna") to w dużej części covery, architektura (ta "masowa") to zlepek różnych stylów, ciuchy, fryzury - to samo...
Zobaczycie - za tydzień, dwa zapomnimy o tej premierze, a ten wątek pokryje się kurzem. A my jeszcze bardziej będziemy się cieszyć i dumnie prężyć, że mamy te "ostatnie prawdziwe" Jaguary  ;D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2009, 14:24:37 pm wysłana przez qbaty »

qbaty

  • Gość
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 10, 2009, 14:22:31 pm »
No dobra Buddy - przekonałeś mnie ;)
Zresztą Mondeo to bardzo dobry samochód  ;D (a teraz ci szydercy, którzy wiedzą czym jeżdżę na codzień i spadli ze śmiechu z krzeseł, niech już wstaną z podłogi   :-gwizd)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 10, 2009, 14:24:32 pm »
To Ford Mondeo czy nowy Jag XJ


To Ford Mondeo czy  nowy Jag XJ

Buddy, to na górze to Virtual...
zrobiony z tego zdjęcia...
Przystaw teraz XJ-ota do TEGO BO TO JEST REAL A NIE FANTAZJA...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2009, 14:33:19 pm wysłana przez qbaty »

naughtycat23

  • Gość
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 10, 2009, 14:26:45 pm »
Tylko coś dodam od siebie  :-wstyd

BMW - na daną chwilę wspólczesne bemki są już dość opatrzone pamiętacie jednak co się działo gdy Chris Bangle przedstawił swoją wizję czy koncepcję ???
Ile padło słów krytyki na jego temat oraz powiedzmy - jego dzieci ???
Niektórzy twierdzili że to profanacja że restyling jest nie do przyjęcia a sama marka nie będzie w stanie odnieść sukcesu na miarę oczekiwań. Jednak wyszło jak wyszło na dzień dzisiejszy można rzec że ze zbitego pieska stał się wizonerem kimś kto zaszokował wszystkich i osiągnął sukces a nowe 5 czy trójki są zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż to miało miejsce w przeszłości ile osób takie posiada ????? Widać je na każdym rogu i już nikogo to nie dziwi a tyle było paplaniny i niepotrzbnej krytyki

Nowy Jaguar takie mam zdanie kierowany jest do szerszego grona ludzi niż miało to miejsce kilkanascie lub kilkadziesiąt lat temu, marka Jaguara poprostu chce utrzymać sięna rynku a w dobie kryzysu który dotknąl bardzo brażę samochodowa to teraz ma największe znaczenie i tak będą postępować na pewno czy kogoś to dziwi ???
Podejście zdroworozsądkowe jest jak najbardziej na miejscu a przecież wszyscy chcemy żeby nasza ukochana marka nadal istniała a przyszłość nadal jest niepewna ......


Buddy_Love

  • Gość
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 10, 2009, 14:33:08 pm »
Mam tylko nadzieje, że już wkrótce rusza prace nad XJC (XJ Classic) i wszyscy będą zadowoleni mając do wyboru także Jage w klasycznym stylu z XXI wiecznym wnętrzem.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 10, 2009, 14:36:46 pm »
klasyka sobie zrób, po co chcesz podróbę?
albo beachama :)

barbie

  • Gość
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 10, 2009, 14:38:58 pm »
A pewnie słyszeliście o Eagle E-type?
http://www.eaglegb.com
To są modele 196x na rok 2009 !  :-V

barbie

  • Gość
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 10, 2009, 15:18:05 pm »
Tylko coś dodam od siebie  :-wstyd

Nowy Jaguar takie mam zdanie kierowany jest do szerszego grona ludzi niż miało to miejsce kilkanascie lub kilkadziesiąt lat temu, marka Jaguara poprostu chce utrzymać sięna rynku a w dobie kryzysu który dotknąl bardzo brażę samochodowa to teraz ma największe znaczenie i tak będą postępować na pewno czy kogoś to dziwi ???
Podejście zdroworozsądkowe jest jak najbardziej na miejscu a przecież wszyscy chcemy żeby nasza ukochana marka nadal istniała a przyszłość nadal jest niepewna ......

Chińskie przysłowie mówi - "Tylko zdechłe ryby płyną z prądem!".
Przykład - iPod i iPhone. W zasadzie nie nowego ani w sumie funkcjonalnego - a "kultowe" i drogie jak cholera! Jobs czesze kasę za "fajność" i pomysł.
To jego naśladują - a nie on naśladuje!

Jaguar już raz się sparzył na próbie wejścia na "powszechny rynek" (X-type). W tej klasie produktów trzeba kreować potrzeby - nie tylko je spełniać!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 10, 2009, 15:29:41 pm »











barbie

  • Gość
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 10, 2009, 15:32:50 pm »
Oby nie nazwano go "Chińczyk" - bo oczka u niego, Panie, trocha skośne...

qbaty

  • Gość
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 10, 2009, 16:09:11 pm »







qbaty

  • Gość
Odp: All new XJ - premiera 09.07.09
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 10, 2009, 16:11:46 pm »