Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Wybierak skrzyni biegów

<< < (2/2)

solista:
Ku potomności, jeżeli wasz wybierak ma numer seryjny: HX7314C559AB to kiepsko, niestety zakłady zajmujące się regeneracją tego modelu nie naprawiają. Tak samo wrzucony powyżej filmik również nie będzie działał.
No ten mamut rozebrałem wybierak na części pierwsze i patrzę czy uda mi się cokolwiek z nim zrobić, jeżeli nie no to czeka mnie zakup używki za około 800 zł.
Dodam że jeżeli macie inne oznaczenie to prawdopodobnie uda wam się ten wybierak zregenerować.
Może ktoś z Was ma pomysł jak go naprawić, ewentualnie zna miejsce gdzie mogę wysłać go do regeneracji?

Wymieniacz:
Kupiłem z anglika używkę i przełożyłem sam wybierak do swojego panelu.  Pasuje bez problemu z anglika a jest o około 1000 zł tańszy, więc polecam taki zabieg. Jeśli będę miał wolną chwilę to zajrzę do swojego uszkodzonego i sprawdzę co tam się urwało/połamało i spróbuję naprawić.

solista:
Okej, sytuacja przedstawia się następująco:
Po demontażu wybieraka zrobiliśmy jego diagnozę, i okazało się że działa prawidłowo. Zarówno silniczek, jaki cewka w górnej części działają okej.
Wersja którą mam u siebie ma numer: HX73-14C559-AB, zadzwoniłem w kilka miejsc i okazało się że tej wersji nikt nie chce naprawiać. Postanowiliśmy więc zrobić to samodzielnie.
Poniżej wrzucam zdjęcia z rozebrania selektora, widać tam między innymi numer cewki która u niektórych ludzi wysiada. Mam nadzieję że komuś się to przyda.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej