Autor Wątek: Nawiew dmucha cieplym  (Przeczytany 614 razy)

Offline Sstereoo

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Nawiew dmucha cieplym
« dnia: Sierpień 12, 2024, 19:54:09 pm »
Ktoś wie gdzie znaleźć przyczynę ze nadmuch wali ciepłem ? Klima off bo paska nie ma od kiedy nim się zajmuje i nie znam historii czemu go nie ma..

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Nawiew dmucha cieplym
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2024, 10:53:17 am »
Jak ustawisz na low wieczorem, kiedy już jest chłodno, to też wali gorącym powietrzem?
Na początek sprawdź czy masz działający wiatraczek przy czujniku temperatury wewnętrznej. Znajduje się na wysokości lewej łydki, za tym panelem pod kierownicą.
Możesz też mieć nie sprawne sterowanie klapami mieszającymi w kanałach wentylacyjnych.

Ale jeśli ktoś już zdjął pasek ze sprężarki klimy, to będzie zabawa żeby to wszystko wyprostować.
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.014
Odp: Nawiew dmucha cieplym
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2024, 15:59:32 pm »
Skoro jest lato to i walic bedzie cieplem. Pora zdiagnozowac klime. Jaguary sa w praktyce nieuzywalne bez klimy latem. Dzisiaj jest u mnie 27C, bez klimy nawet bym do Jaga nie wsiadl.

Offline Sstereoo

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Nawiew dmucha cieplym
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2024, 16:19:28 pm »
Skoro jest lato to i walic bedzie cieplem. Pora zdiagnozowac klime. Jaguary sa w praktyce nieuzywalne bez klimy latem. Dzisiaj jest u mnie 27C, bez klimy nawet bym do Jaga nie wsiadl.
Tak ale w sobotę jechałem kawałek i dosłownie wrzątkiem waliło z nawiewów w dzień i pod wieczór to samo auto głównie stoi bo po malu jest robione. ;) zwłaszcza że stało z 2 lata przez głupotę.

Jak ustawisz na low wieczorem, kiedy już jest chłodno, to też wali gorącym powietrzem?
Na początek sprawdź czy masz działający wiatraczek przy czujniku temperatury wewnętrznej. Znajduje się na wysokości lewej łydki, za tym panelem pod kierownicą.
Możesz też mieć nie sprawne sterowanie klapami mieszającymi w kanałach wentylacyjnych.

Ale jeśli ktoś już zdjął pasek ze sprężarki klimy, to będzie zabawa żeby to wszystko wyprostować.
Tak wręcz wrzatek po kilku km... poszukam a te klapy w którym miejscu dokładnie są zlokalizowane to bym spr czy chodzą



« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2024, 14:53:50 pm wysłana przez Choina »

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.014
Odp: Nawiew dmucha cieplym
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2024, 00:12:56 am »
Panel sie swieci klimatyzacji? Jak przelaczasz miedzy stopy a podszybie np czy nawie wewnetrzny to slychac jak sie klapy ruszaja w podszybiu w ogole? Jak stal to moze sie nie daja rady ruszac i trzeba poklikac lub im pomoc. Jak grzeje ciagle to mozliwe ze elektrozawor pod maska masz walniety. On powinien sterowac przeplywem goracej wody w zaleznosci jak klikasz na panelu klimy. Jest po lewej stronie zaraz przy szybie pod maska.

Offline inFidelity

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Jag 96
Odp: Nawiew dmucha cieplym
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2024, 20:40:56 pm »
doraźnym rozwiązaniem jest rozpięcie kostki przy tym "elektrozaworze", nie będzie pompować gorącego płynu do środka,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2024, 15:42:43 pm wysłana przez MicGin »

Offline Sstereoo

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Nawiew dmucha cieplym
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2024, 21:28:09 pm »
W którym on dokładnie miejscu się znajduje ?

Panel świeci klimę idzie włączyć wyłączyć mimo że nie ma paska przestawienie klap się podświetla tylko dziwne bo ostatnio jak jechałem to chyba jak klikam nawiew gora i nogi to się zapala i gasnie a reszta normalnie funkcjonuje spr w tyg i  dam znać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2024, 14:47:05 pm wysłana przez Choina »

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Nawiew dmucha cieplym
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2024, 14:39:31 pm »
Zależy co to znaczy "klimę idzie włączyć".
Słychać kliknięcie sprzęgła sprężarki? (silnik musi pracować).
Bo choćbyś miał pusty układ, to diodka AC się zaświeci.
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<