Autor Wątek: Wymiana żarówek W16W na Ledy - światła nie świecą  (Przeczytany 717 razy)

Offline pawel_karol_no

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Jaguar XE 25t AWD 250 KM
Wymiana żarówek W16W na Ledy - światła nie świecą
« dnia: Sierpień 01, 2024, 17:53:49 pm »
Witam. Jak w tytule wymieniłem żarówki stopu i cofania W16W na odpowiednik w wersji ledowej z canbus i wymienione pozycje nie świecą. Światła mijania oryginalne ledowe świecą jak również 3 światło stopu. Jaka jest przyczyna? Czy trzeba coś programować? Dodam, że na desce błędów nie wywala jak w większości aut (komunikat spalonej żarówki). Pozdrawiam

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana żarówek W16W na Ledy - światła nie świecą
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2024, 19:06:00 pm »
Wsteczne światłą powinny działać bez komunikatów, z kierunkami bywa różnie. Mam 11 Watowe ledy na wstecznym, nieco słabsze na kierunki, czasami nad zegarami strzałki migają szybciej. Jednak kierunki i wsteczne świeca znakomicie.
Jakie zamienniki zastosowałeś ? może one są przyczyną, przy zbyt słabych obciążenie może być tak niskie, że przekaźnik nie załapie.
Wyślij zdjęcie lub link do tych zamienników.
XE 25T
F-Pace P400

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: Wymiana żarówek W16W na Ledy - światła nie świecą
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2024, 08:42:15 am »
Może trzeba zmienić bieguny, obrócić? Na niektórych pomaga zamiana.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
By³o - XE 25d AWD MY2017

Offline pawel_karol_no

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Jaguar XE 25t AWD 250 KM
Odp: Wymiana żarówek W16W na Ledy - światła nie świecą
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2024, 12:46:40 pm »
Żarówki najpierw zastosowałem osram ledowe po 85 zł za 2 szt i było tak, że przy odpalaniu działały, a później jak jakby moduł załapał to już nie świeciły. Teraz wrzuciłem jakieś z autogamma za grosze i też nie działają. Zastanawia mnie może za mały pobór mocy albo coś w ten deseń. Spróbuję poobracać bieguny jak mówi kolega wyżej.

Offline pawel_karol_no

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Jaguar XE 25t AWD 250 KM
Odp: Wymiana żarówek W16W na Ledy - światła nie świecą
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2024, 15:10:17 pm »
Wybaczcie wprowadziłem po części w błąd. Te żarówki do wstecznego tak jak kolega napisał nie robią problemów i działają. Problem ze stopem/kierunkiem bo to amerykaniec

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana żarówek W16W na Ledy - światła nie świecą
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2024, 21:25:43 pm »
 Też mam sprowadzane auto, więc nie tu jest problem, raczej wina lezy po tronie zamienników, słabej jakości lub zbyt niski pobór. Za dnia zrobię nagranie i wrzucę. jak dają w palnik te co mam.

Te zastosowałem jako wsteczne i przyznam takiego palnika z tyło nie widziałem jeszcze w żadnym aucie.
https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-w16w-cofania-najmocniejsza-na-rynku-10785017612

A te jako kierunki  https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-w16w-t15-pomaranczowa-kierunkowskaz-13396924983
Co to świateł stopu nie zmieniałem, Testowałem co się da. Nic sie nie sprawdziło. z winy czerwonego plastiku oraz umiejscowienia odbłyśnika.
Co prawda nie testowałem jeszcze tych od Cofania w miejsce żarówek stopu. To może być trop.
Powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2024, 20:47:25 pm wysłana przez MicGin »
XE 25T
F-Pace P400