Autor Wątek: DPF  (Przeczytany 262 razy)

Offline STIF14

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
DPF
« dnia: Lipiec 23, 2024, 07:37:52 am »
Witam
Czy wypalanie DPF , jest inicjowane automatycznie , czy można też je w jakiś sposób wymusić .
Do tej pory sądziłem , że po długiej trasie , DPF się oczyści automatycznie .
Moja trasa to Anglia - Polska około 2000 km , po przyjeździe do Polski komunikat " DPF filter full ", użyłem preparatu do DPF , i komunikat zniknął .

Offline zielins

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 85
Odp: DPF
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2024, 21:18:31 pm »
Można wymusić przez SDD. Jednak jest to również wypalanie w czasie jazdy a nie jak w niektórych autach na postoju. DPF czyści się automatycznie ale gdy spełniony jest szereg warunków m.in. odpowiednia prędkość (75-120km/h), brak nadmiernego obciążenia, brak błędów związanych z którymś z powiązanych systemów. Warto przyjrzeć się wskazaniom aktualnego zapełnienia DPF (obliczanego na podstawie stylu jazdy) oraz aktualnych wskazań czujnika różnicy ciśnień na DPF - jeśli jest mała różnica ciśnień (DPF nie jest fizycznie przytkany) a ilość obliczonej sadzy jest wysoka to po wykonaniu aktywnej regeneracji nie powinno być problemu. Jeśli jechałeś  spokojnie 1800km ale ostatnie 200 piłowałeś na max to całkiem możliwe, że komputer sobie skalkulował że znowu czas na regenerację.