Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Dziwne stuki w górnej czesci silnika ,straszny smród spalin w kabinie

(1/1)

logochron87:
Witam kolegów , jestem tu nowy  wiec na wstepie chce sie przywitać, jestem szczesliwym posiadaczem jaga x260 xf z 2016r z silnikiem 2.0d
 Auto super ale silnik i jego bolączki juz nie , mam problem z nim i nie wiem co sie dzieje a mianowicie,

Rano moja dziewczyna ruszala autem i  na zimnym cos dziwnie silnik zaczą pracowac  na chwile   potem jak by sie uspokoiło ale w kabinie czuc mocno bylo  spaliny na tyle ze jechac sie nie dało, gdy wruciła  zajzalem pod maske    czuc spaliny i do tego dziwny odgłos  z gornej czesci silnika  , jak by ktos dwoma kluczami uderzał i przyokazji sprawdzilem olej na bagnecie i okazalo sie ze nie ma dolalem  2L  to spory ubytek , lecz dalej stuki sa , boje sie ze to panewki ,mam nadzieje ze to jakas poerdola  dołaczam filmik  ,moze jest tu ktos kto powie co mu dolega ,   swoja droga auto ma moc nie ma błedow ,jak stał na postoju przygazowalem  mu to lekko czarnym dymkiem  polecialo nie wiele , mam nadzieje ze doradzicie mi co sie dzieje

https://youtu.be/XeW2by7LoVA?feature=shared

Pozdrawiam

Zbyszek01:
Ja bym tym nie jeździł, do sprawdzenia ciśnienie na cylindrach. Po odkręceniu korka oleju na klawiaturze jest olej? Jaki z tamtąd przedmuch?
Ile auto ma nalatane?

logochron87:
Mieszkam w Uk auto ma 87 tys mil po odkreceniu korka bylo czysto klawiatura wygladala ok tzn w oleju
Wszystko pod korkiem wyglada ok na bagnecie tez nie widze niczego co odstawało by od normy moge podeslac zdjecia lub dodatkowe video,
Czy uszkodzony wtrysk moze tak pracowac ? Glosno
Poszukalem teoche w sieci i tak sobie mysle ,czy tego typu halasy i smrod spalin moze byc zwiazane z uszkodoną uszczelka od wtryskiwaczy ??

Zbyszek01:
Skoro uciekło ci 2L oleju to ja bym szukał tą drogą. Turbo lub silnik, dlatego pierwsze co bym szukał to kompresja na cylindrach. Dymek w spalinach może na to wskazywać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej