Autor Wątek: Brak chłodzenia w kabinie.  (Przeczytany 355 razy)

Offline GregB

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Brak chłodzenia w kabinie.
« dnia: Czerwiec 18, 2024, 19:59:12 pm »
Jestem tu nowy więc na początek witam wszystkich.  Problem mam z chłodnym powietrzem. Jak silnik się nagrzeje to mimo że temp jest na LO cały czas leci ciepłe powietrze. Klima prawdopodobnie do nabicia ale  tu nie widzę zwiazku. Możecie doradzić co jest nie tak?

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 416
  • The White Cat
Odp: Brak chłodzenia w kabinie.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2024, 20:06:24 pm »
omg a co ma schłodzić to powietrze skoro klima nie ma czynnika i nie działa?
możesz mieć low a powietrze do kabiny będzie leciało nagrzane co najmniej tak jak na zewnątrz lub bardziej zależnie od tego jak będą rozgrzane
elementy przez które to powietrze przepływa

klima do nabicia moze być mało, chłodnice klimy ori są bardzo słabe, wymiany chłodnicy i czterech oringów to zwykle konieczność w kilkuletnich XE

radzę nabijać starszym typem czynnika 134 zamiast nowszym i ekologicznym 1234...

Offline GregB

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Brak chłodzenia w kabinie.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2024, 20:55:36 pm »
Napisałem prawdopodobnie bo coś tam leci ale kabiny schłodzić nie może. W każdym jest tak mało wydajna? Myślałem że przy temp ok20 na zewnątrz bez klimy będzie w miarę a on wręcz grzeje.

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 416
  • The White Cat
Odp: Brak chłodzenia w kabinie.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2024, 05:30:50 am »
prawdopodobnie nie masz pojęcia ani o tym jak działa klimatyzacja ani jak się nagrzewają elementy samochodu
prawdopodobnie jak pojedziesz na Grenlandię to poczujesz chłodne powietrze
prawdopodobnie większość XE ma wydajny układ chłodzenia

Offline deCastelano

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Jaguar XE 35t
Odp: Brak chłodzenia w kabinie.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2024, 07:12:14 am »
Boże chłopie... widzę, że tu trzeba łopatologicznie.

Nie masz czynnika to tak jakbyś w ogóle nie miał klimatyzacji w aucie. Bez czynnika równie dobrze możesz wykręcić osprzęt od klimy, a powietrze i tak będzie takie samo leciało, bo będzie po prostu zasysane z zewnątrz. Jak będziesz jechał szybko to będzie minimalnie chłodniej. Jak w lodówce zabrakłoby Ci freonu to mimo, że agregat by działał i byś go słyszał to również nie schłodziłby Ci wnętrza.

Piszesz "coś tam leci" - być może masz jakieś resztki czynnika w układzie, ale na pewno serwis klimy, sprawdzenie szczelności i nabicie to jest minimum co Cię czeka.
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM

Offline Czester Bednarz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Brak chłodzenia w kabinie.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2024, 09:00:14 am »
Ale się klimat forum "elektroda" zrobił. Może autorowi tematu chodzi o to, że przy wyłączonej sprężarce, ale temperaturze ustawionej na minimum temperatura z nawiewów jest wyższa niż ta na zewnątrz. Jest to teorytycznie możliwe przy padniętym zaworze nagrzewnicy
XF x260 2017 AJ126