Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Pomoc w dopisaniu kluczy do centralnego zamka

(1/1)

Lukasz82:
Witam serdecznie szanowne grono🙂

Przeszukując forum celem rozwiązania mojego problemu zauważyłem, że zapominanie kluczy jest częstym problemem naszych kotów . Sporo z Was boryka się z tą przypadłością po zaniku zasilania. Tak sobie pomyślałem, że może w śród forumowiczów znajdzie się  w mojej okolicy ktoś, kto ma sprzęt i może pomóc. Nie chcę kupować SSD bo nawet nie wiem czy będę potrafił go obsłużyć.
Bardzo proszę o pomoc.

Głogów województwo Dolnośląskie.

Czester Bednarz:
Czyli auto unieruchomione? Zapłon jest? Jest specjalna procedura uruchamiania auta w przypadku padniętej baterii w pilocie (tu może pomóc), trzeba trzymać kluczyk bardzo blisko kolumny kierowniczej albo selektora skrzyni biegów i wtedy próbować uruchomić. Generalnie jedne auta są bardziej wrażliwe, drugie mniej, odłączać akumulator należy po całkowitym uśpieniu elektroniki i na odryglowanych zamkach. Czyli w przypadku XF trzeba otworzyć bagażnik i poczekać nawet 30 min z odłączeniem
https://www.youtube.com/watch?v=zRs4pd5Zp8U

Lukasz82:
Samochód nie jest unieruchomiony, rozkodował się tylko centralny zamek. Myślałem ze ktoś pomoże ale widzę że nie. Trudno, muszę kupić program i sam to zrobię.

Lukasz82:
Niestety nikt mi nie pomógł ale poradziłem sobie sam. Teraz chętnie podzielę się swoim doświadczeniem z Wami. Jeśli to komuś pomoże to fajnie🙂
Tak więc poniżej opiszę krok po kroku procedurę uruchamiającą centralny zamek w XF za pomocą JLR SDD PRO V160.

1. Zaopatrujemy się oczywiście w kabelek JLR Mongoose SDD V160 For Jaguar Land Rover oraz program SDD.
2. Odpalamy program i łączymy się kabelkiem z naszym kotem. Zapłon nie musi być włączony. Najważniejsze jest to, by podczas kodowania komp był połączony z internetem oraz napięcie akumulatora widziane przez program wynosiło min. 12,5V.(czyli ikonka akumulatora musi świecić się na zielono🙂). To jest bardzo ważne bo program nie rozpocznie procedury kodowania.
3. Gdy program połączy się już z samochodem, pojawi się okienko gdzie należy wpisać vin pojazdu lub kliknąć AUTO VIN READ i zostanie odczytany z automatu.
4. Program sprawdzi wszystkie moduły w samochodzie i zaznaczy czy są OK 🙂 lub nie ☹.
Na dole ekranu pojawi się okienko SERVICE FUNCTIONS robimy klik, a następnie po lewej stronie u góry powinna pojawić się zakładka RECOMMENDATIONS, znowu robimy klik🙂
5. Teraz przechodzimy do najważniejszego zadania🙂 odszukujemy na liście CONFIGURE NEW MODULES - KEYLESS VEHICLE MODULE i klikamy RUN. Rozpocznie się cały proces, który trzeba przejść krok po kroku zgodnie z wyświetlanymi komunikatami.
UWAGA!! Trzeba mieć ze sobą w samochodzie wszystkie dostępne piloty,wszystkie znajdujące się poza pojazdem zostaną rozkodowane.

Życzę przyjemnej zabawy 😁

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej