Autor Wątek: X308 Dodatkowy wentylator chłodnicy  (Przeczytany 160 razy)

Offline sonix001

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
X308 Dodatkowy wentylator chłodnicy
« dnia: Czerwiec 18, 2024, 16:58:50 pm »
Witam,


Mam pytanie czy ktoś przerabiał temat z montażem dodatkowego wentylatora chłodnicy montowanym z przodu od zderzaka lub inny sposób żeby obniżyć temperaturę  ?
 
Silnik trzyma ładnie temperaturę 90 stopni ale przy otwarciu maski czuć sporą temperaturę wszystkie przewody są dość mocno nagrzane mam wrażenie że zaraz się stopią a nie chce znowu wymieniać uszczelek pod głowicą wiem że te modele tak mają :)

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 687
  • XJ x300 sovereign
Odp: X308 Dodatkowy wentylator chłodnicy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2024, 17:08:59 pm »
Jeśli silnik się nie przegrzewa, to nie warto kombinować dodatkowego wentylatora.
Masz v8, tam i tak będzie gorąco. Ale wszystko raczej jest przystosowane do takich temperatur.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Czester Bednarz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: X308 Dodatkowy wentylator chłodnicy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2024, 18:22:07 pm »
Może były gdzieś na inne rynki termostaty z niższą temperaturą otwarcia?

Jak wierzysz w 90 stopni, bo wskazówka stoi po środku to możesz się zdziwić. Dowiesz się prawdy po zebraniu danych z interface'u obd2.
U mnie od 80 do uwaga 110 stopni wskazówka jest po środku. Tak sobie wymyślił producent pod ekologię, a że po 5 latach wszystko co plastikowe rozpada się przy dotknięciu to już nie jego problem.

Masz jeszcze auto z epoki względnej normalności to może i faktycznie termostat jest w pełni otwarty przy 88 stopniach. Bardziej bym szedł w jakąś chłodnicę oleju, bo to jest ostatni bastion jeśli chodzi o stabilność termiczną silnika
XF x260 2017 AJ126