Autor Wątek: czujnik kąta skrętu  (Przeczytany 2871 razy)

Offline bart01

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
czujnik kąta skrętu
« dnia: Wrzesień 22, 2017, 19:01:22 pm »
Pytanie do wszystkich właścicieli kotów, mam problem z czujnikiem kąta skretu. Czy czujnik w 2,5 jest taki sam jak w 3.0?
na allegro znalazłem tylko do 3,0 i nie wiem czy bedzie pasował.

z góry dzieki za pomoc

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2017, 20:40:47 pm »
będzie taki sam

Offline cezar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Kocham to forum
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2017, 18:25:40 pm »
Witaj ja z tematem sie bujam rok od czasu kiedy kupiłem kota z taki oto błędem Po przejechaniu ok 50m zapala się pomarańczową kontrolka "DSC system foluty" nikt mi nie potrafi ogarnąć tego problemu ... każdy tylko kompa podłączyć kase za diagnozę zgarnie i koniec pomocy... bez sensu poprosze namiary na kozaków co nie boją się takich usterek co mają sprzęt i pasje dobrych aut nie chce więcej zadnych marud...
X-type sport-premium 2005 3.0 243km

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2017, 21:01:04 pm »
Ten błąd może pojawić się z bardzo wielu powodów, od słabego akumulatora zaczynając, poprzez uszkodzenie czujników ABS, czujnika skrętu lub samego modułu DSC, uszkodzeniem wiązki, aż po problemy z pozostałymi modułami w aucie.

A jak zgarnęli kasę za diagnozę, to nie powiedzieli jaki był wynik?

Jak błąd pojawia się po 50 metrach to zainteresowałbym się czujnikami ABS, pierścieniami itd. Które koło, to wyjdzie na kompie. Wydaje mi się, że nawet zwykły ELM za 50zł jest w stanie to zdiagnozować.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 21:38:53 pm wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline cezar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Kocham to forum
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2017, 00:13:34 am »
Oczywiście że wyszlo ze czujnik kata skrętu, prawdopodobnie walnieta wiązka bo czujnik sprawny zakupiłem drugi i to samo . Jakas zwara moze byc badz zamienione kable  ktoś powiększył podczas przekładki ...
X-type sport-premium 2005 3.0 243km

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2017, 08:26:04 am »
Faktycznie skoro auto było przekładane, to może ktoś coś źle podłączył. A sprawdzałeś czujnik kąta wychylenia kierownicy? Jeżeli on źle pokaże, to yaw rate pewnie zgłupieje.

Te dwa czujniki współpracują ze sobą. Z tego co wiem czujnik kierownicy patrzy gdzie chcesz jechać, a yaw rate gdzie faktycznie auto jedzie. Jeżeli odczyty się im rozjadą to DSC nie zadziała.

Niech ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2017, 08:52:00 am »
Miedzy wersjami eu i uk wystepuja zmiany krzyżowe niektórych przewodów w kostkach .Jest to ładnie pokazane na schematach .
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline cezar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Kocham to forum
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2017, 11:16:23 am »
Poprosze o schematy na których jest to ładnie pokazane :) ja wrócę w poniedziałek muszę się za to zabrać sam bo widzę że nikt nie ma weny zeby mi to zrobić każdy " fachowiec od Jaguara" między innymi VCentrum warszawa tylko narzeka że naprawa zaczyna się od 820 zl o NIE DAJĄ GWARANCJI ZE ZREOERUJA .  A NA DZIEN DOBRY KOMUTER ZA 210 ZL ..
X-type sport-premium 2005 3.0 243km

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2017, 11:50:53 am »
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:42:30 pm »
Poprosze o schematy na których jest to ładnie pokazane :) ja wrócę w poniedziałek muszę się za to zabrać sam bo widzę że nikt nie ma weny zeby mi to zrobić każdy " fachowiec od Jaguara" między innymi VCentrum warszawa tylko narzeka że naprawa zaczyna się od 820 zl o NIE DAJĄ GWARANCJI ZE ZREOERUJA .  A NA DZIEN DOBRY KOMUTER ZA 210 ZL ..

Schematy elektryczne wysłałem Ci w innym wątku wczoraj.
Masz tam dokładnie rozrysowane DSC na schemacie 05.3 oraz różnice w podłączeniu do CAN - 20.1 dla LHD i 20.2 dla RHD.
Musze jednak przyznać, ze po pobieżnym obejrzeniu nie widzę różnic w podłączeniu tego czujnika.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline cezar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Kocham to forum
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:58:47 pm »
Nie potrafi e tego ogarńąc nie wiem gdzie porównać  :/
X-type sport-premium 2005 3.0 243km

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2017, 13:14:21 pm »
Nie potrafi e tego ogarńąc nie wiem gdzie porównać  :/

Na początek porównałbym obrazek 20.1 z 20.2 to są różnice w szynie komunikacyjnej między wersjami UK i resztą świata.
Sam schemat DSC 05.3 jest wspólny dla obu wersji, ale widać że czujniki DSC (kable zielony (G) i żółty (Y) czyli CAN od obu z nich) wchodzą w układy opisane w 20.1 lub 20.2 więc dalej może być jakaś różnica.

Oba czujniki mają po 4 przewody. 2 na każdym z nich to CAN (zielony G i żółty Y), a pozostałymi dwoma (biało zielony GW i niebieski U) są połączone bezpośrednio ze sobą i modułem DSC.
Te dwa pozostałe przewody są widoczne na wtyczce do modułu DSC (JB185) pin 21 i 39 - kolory biało-zielony (GW) oraz niebieski (U).

Możesz dzięki temu miernikiem zobaczyć czy moduł kontaktuje się z czujnikami i tak trzeba czytać ten schemat :)

Podobnie sam moduł DSC jest podłączony do CAN.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2017, 13:27:53 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

kruk1234

  • Gość
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2017, 12:01:27 pm »
ja miałem taki problem tylko ze w moim wypadku był wyjmowany motor drążek kierowniczy kierownica zostały przekrecona pod komputerem na wyprostowanych kołach pokazywalo zly kont a na s kreconych raz wprawo dobry problem miną po obruceniu raz kierownicy o zerwanej taśmie nie wspomnę :)

Offline anemwalker

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: czujnik kąta skrętu
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 19, 2024, 20:58:52 pm »
Hej. Udało się rozwiązać ten problem? Ja mam podobnie i  podczas jazdy gdy wywala dcs zmienia się kąt skrętu kierownicy, tak pokazuje komputer diagnostyczny. zmienia się wartość row jak i tak którą później ustala jak się tylko ruszy. Kable sprawdzone, reszta czujników ok, sensor skrętu kierownicy wymieniony i  dalej to samo. Podejżewam modół abs. Ma to sens?