Autor Wątek: Bateria nie jest ładowana oraz problem z żarówką przednią  (Przeczytany 99 razy)

Offline losiu03

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Witam,

Jestem tutaj nowy, więc na wstępie czesc wszystkim :)

Jestem posiadaczem Jaguara XF Sportbrake 2013 2.2D 163km i do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów, ale od niedawna zaczął platać figle.

1. Dziś rano po uruchomieniu samochodu zero błędów, ale po odsunięciu szyby na maxa pojawił się komunikat „bateria nie jest ładowana”. Wyłączyłem i włączyłem samochód i podczas 30-minutowej podróży do pracy nic się już nie pojawiło. W przypadku gdy komunikat powróci, to pytanie gdzie szukać przyczyny? Czytałem o alternatorze oraz jego programowaniu.

2. Drugi problem mam z żarówkami ksenon w światłach przednich. Jakiś miesiąc temu przestała świecić jedna żarówka, więc wymieniłem ją na nową i od tamtej pory jest ok. Teraz problem pojawia się z drugą żarówką, która po odpaleniu samochodu raz świeci a raz nie. Czy to oznacza, że żarówka jest na wykończeniu? A może problem może być w zabrudzonych stykach, a może przetwornica?

3. Czy ktoś zna jakiegos dobrego mechanika od Jaguarów w Warszawie lub okolicach?

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Online Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Bateria nie jest ładowana oraz problem z żarówką przednią
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2024, 08:14:47 am »
Jeżeli chodzi o ksenony to z mojego doświadczenia powinieneś wymienić od razu dwie, jak jedna pada to druga też jest na wykończeniu. Co do aku to sprawdź styki na klemach czy są czyste, troszkę szczotki drucianej aby styk był dobry. Można podjechać do sklepu/warsztatu gdzie sprzedają akumulatory i poprosić o sprawdzenie kondycji obecnego. Ja bym na początek wyczyścił klemy i podłączył pod ładowanie na co najmniej na 12 h a potem obserwował.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017