Autor Wątek: Błąd ABS i cyk CYK cyk cykanie przekaźnika T4N15706  (Przeczytany 240 razy)

Offline Martino1905

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Błąd ABS i cyk CYK cyk cykanie przekaźnika T4N15706
« dnia: Maj 20, 2024, 09:51:45 am »
Mam taki problem, że zacząłem słyszeć jak jeden z przekaźników (ten szary po prawej stronie pod schowkiem pasażerskim o nr DH22-14B192 EA tj. T4N15706) cały czas cyka CYK CYK CYK- z różną częstotliwością.
Wraz z cykaniem czasami przygasa ekran dotykowy od radia (przy czym muzyka gra bez żadnej przerwy) ORAZ piktogram czerwonego trójkąta na przycisku włącznika świateł awaryjnych tak jakby delikatnie pulsuje.
Nie wiem co jest tego przyczyną... ii jest to wkurzające.

CO GORSZA:

Dziwnym trafem problem z CYKAJĄCYM przekaźnikiem jednocześnie pojawił się z błędem sensora prędkości lewego przedniego koła. Błąd był permanentny, na nic się zdawało odłączanie akumulatora, bo po chwili znowu się pojawiał.

Wymieniłem na szybko ten sensor ABS w piaście tj. T2H48446 (zakupiłem zamiennik ze strony landstore.pl podobno jest sprawdzony ) i okazało się, że teraz wywala błąd ABS i innych wspomagajacych systemów (awaryjnego hamowania, EPS) w następujących sekwencjach opisanych poniżej:

1. wsiadam rano do samochodu błędu ABS nie ma, wskakuje na drogę szybkiego ruchu i po przejechaniu 15km wywala błąd,
2. dalej jadę z błędem przez kolejne 25km i zajeżdzam na stacje paliw
3. po ponownym uruchomieniu silnika błąd się wyświetla lecz znika po przejechaniu 1km
4. po kolejnych 30km parkuje samochód wyłączam silnik
5. ponownie uruchamiam silnik błąd jest lecz po 1 km znika i wracam do domu łącznie 80km, BŁĄD JUŻ SIĘ NIE WYŚWIETLA TRYB DYNAMICZNY DZIAŁA, JAZDA BYŁA DYNAMICZNA DO 200KM/H

Kolejnego dnia podobna sytuacja na początku problem często się wyświetla, później się trafi jak ręką odjął....

dodam tylko, że przekaźnik żyje swoim życiem i cały czas cosie CYK CYK CYKA jak szybciej raz wolniej, czasem jest chwila zupełnej ciszy i znowu CYK CYK

Nie rozumiem o co w tym sie rozchodzi.....

Nie mam po
 
Jaguar XE, 2.0D163KM, mapowanie 195KM, 2017

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 304
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: Błąd ABS i cyk CYK cyk cykanie przekaźnika T4N15706
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2024, 10:11:40 am »
Przekaźnik najpierw zamień z innym. Cykanie może być związane z łączeniem/rozłączaniem jakiegoś styku w instalacji. Czujnik wskazuje podobnie na problemy z elektrycznym połączeniem, sprawdź wtyczkę czujnika i złącze kompa ABSu