Autor Wątek: Przednia zawiecha - stuki znikąd.  (Przeczytany 120 razy)

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Przednia zawiecha - stuki znikąd.
« dnia: Wrzesień 02, 2024, 12:21:16 pm »
Cześć. Widziałem, że sporo userów ma lub miało ten problem z X350, S, XF i podobnych, tj. stukanie z przodu, przy czym diagnoza nie wykazywała zużycia którejkolwiek części, kierując podejrzenie na amortyzatory i Bóg wie co jeszcze. W takiej sytuacji proponuję dla zawężenia diagnozy zdemontować łączniki stabilizatora i jeśli stuki ustaną to jest to wina stabilzatora, a konkretnie wyrobionych otworów na łączniki, nawet widocznie zowalizowanych jak w moim przypadku. Nawet mocne dokręcenie nakrętek nic nie daje lub poprawia sytuację na chwile, bo pracujacy stabilizator zaczyna przeskakiwać pod nakrętką powodując stuki. Zaspawalem te otwory i nawierciłem od nowa  wiertłem 9.8 mm, aby łączniki miały jak najmniej spejsu i nastała cisza, bujałem się z tym ze dwa lata, majac kompletnie nową zawiechę łącznie z amorami, po prostu tego nie widać pod nakrętkami, ani podczad diagnozy na postoju, jedynie słychać w ruchu.

https://www.mediafire.com/file/o7c0m9aq0nzyjl8/X350_linkclunk_20240831_170915.mp4/file

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2024, 12:47:26 pm wysłana przez PeterX »